Ul. Wolska: Nie zauważyła pieszego, potraciła go na pasach

potrącenie pieszego wolska lublin

Na przejściu dla pieszych na ul. Wolskiej potrącony został 65-letni mężczyzna. Kierująca nie zauważyła go na pasach.

 

Do zdarzenia doszło około godz. 10 na ul. Wolskiej. Kierująca samochodem osobowym marki citroen, 33-letnia kobieta jadąc od strony parku Bronowice w kierunku placu Bychawskiego potrąciła na przejściu dla pieszych 65-letniego mężczyznę.

 

Jak informują świadkowie droga hamowania samochodu wyniosła 2 metry. Mężczyzna nie mógł ruszać nogami. Został zabrany karetką do szpitala na Grenadierów.

 

Trwa ustalenie dokładnych okoliczności tego zdarzenia.

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Kierowcy są chyba ślepi, skoro nie zauważają pieszych na przejściach, to co sie dzieje to jest jakaś masakra, skoro ktoś nie widzi dobrze, to nie powinien siadać za kierownicę!!

  2. I jak tu człowieku bezpiecznie chodzić po tym, lublinie. Dobrze, że Studenci za chwilę wyjadą to będzie spokojniej na przejściach. I żeby mi nikt tu za chwilę nie wytknął. Nic nie mam do studentów. Chodzi tylko o fakt obycia z pojazdem drogą, ciężko wymagać od młodego człowieka by nagle po egzaminie, który sprawdza tylko podstawowe umiejętności taki kierowca jeździł bezstresowo i płynnie

    1. Dlatego z kierowcą, który jest świeżo po egzaminie, powinien zawsze być ktoś kto ma chociaż trochę tego doświadczenia za „kółkiem”.

      1. Tia i samochody dla świeżych kierowców powinny być z pedałami po stronie pasażera.

    2. W wydarzeniu nie brał udziału żaden student. Umiejętności jazdy samochodem można bez problemu opanować przez 2 lata praktyki, a można też być „niedzielnym” kierowcą z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem. Tutaj nie ma zasad.

  3. Odwalcie się od kierowców. Przepisy jedno ale psi zachowują się jak meduzy. Wchodzą na pasy, ba! nawet na drogę między samochody i nawet nutę patrzą walą przed siebie pusto hurr durr ja muszę przejść!!! Jeszcze raz:1500kg z prędkością średnio 50km/h kontra 70kg 5km/h. Kto się zatrzyma i kogo mniej uwaga jest mniej wystawiona na ogrom bodźców?