Ukrył ponad 600 paczek papierosów w maszynach rolniczych i żywopłocie

kontrabanda
fot. KPP Ryki

53-latek kontrabandę ukrywał w różnych skrytkach w tym w maszynach rolniczych oraz w żywopłocie. Policjanci zabezpieczyli ​ponad 600 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz wyroby spirytusowe.

Kontrabanda bez polskich znaków akcyzy

Do realizacji sprawy doszło w środę w godzinach porannych. Ryccy kryminalni na podstawie własnych ustaleń udali się na jedną z posesji w Rykach, gdyż mieli podejrzenie, że właściciel przechowuje na niej wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy.

Przypuszczenia policjantów potwierdziły się, kontrabanda ukryta była w różnych miejscach w tym w skrytkach zrobionych w maszynach rolniczych oraz w żywopłocie. Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 600 paczek papierosów i wyroby spirytusowe bez polskich znaków akcyzy.

kontrabanda
fot. KPP Ryki

Właściciel nielegalnej kontrabandy został zatrzymany. Uszczuplenie należności Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku oszacowano na kwotę ponad 17 tysięcy złotych. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy.

53-latek odpowie za przechowywanie papierosów i wyrobów spirytusowych bez polskich znaków akcyzy.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.