Ukraiński Boeing 737 rozbił się tuż po starcie w Teheranie. Na pokładzie było 176 osób

c1cb4cd8640e4fb5a31093e945247c1e 18
Ukrainian airliner crashes near Tehran | pic. Rohollah Vadati/ISNA/AFP

Boeing 737 należący do ukraińskich linii lotniczych rozbił się zaraz po starcie na lotnisku w Teheranie. Żadna ze 176 osób na pokładzie nie przeżyła – podają irańskie media.

Boeing 737 należący do największej ukraińskiej linii lotniczej Ukraine International Airlines rozbił się w środę rano w pobliżu lotniska Imama Chomeiniego w Teheranie (stolicy Iranu) i stanął w płomieniach.

Irańska telewizja państwowa i premier Ukrainy poinformowali, że na pokładzie było 167 pasażerów i dziewięciu członków załogi z różnych krajów podczas lotu do stolicy Ukrainy. W katastrofie zginęli wszyscy na pokładzie.

Według danych FlightRadar24, dane lotów z lotniska pokazały, że ukraiński samolot 737-800 należący do linii lotniczych Ukraine International Airlines wystartował w środę rano, a następnie po dwóch minutach lotu przestał wysyłać dane.

Katastrofa samolotu w Teheranie – nagranie

Źródło: Reuters / Al Jazeera

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.