Ukrainiec z marihuaną próbował wjechać do Polski. Wpadł podczas kontroli granicznej

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG podczas kontroli na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Dorohusku ujawnili, że jeden z pasażerów autobusu przewoził marihuanę.

W Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej aktualnie służbę pełni 65 czworonogów. Psy służbowe NOSG, na co dzień pełnią służbę w ochronie granicy państwowej oraz skutecznie walczą przemytem. To właśnie dzięki ich czujności i zaangażowaniu ich przewodników w minionym roku udało się udaremnić przemyt przez granicę narkotyków o wartości prawie 30 mln zł.

Tak też było 27 lipca na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, na kierunku wjazdowym do Polski. Do sprawdzenia autobusu skierowano funkcjonariusza z psem służbowym IDEA, którego specjalnością jest wykrywanie narkotyków. Podczas prowadzonej kontroli szczegółowej, pies oznaczył torbę podróżną.

Jak się okazało, bagaż ten należał do 23-letniego obywatela Ukrainy. Zaskoczony podróżny przyznał, iż w bagażu przewozi niewielką ilość marihuany, która jest ukryta opakowaniu po dezodorancie w sztyfcie. Za próbę przewozu przez granice niewielkiej w tym przypadku ilości narkotyków grozi mu kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

23-letni Ukrainiec próbował wwieźć do Polski marihuanę w opakowaniu po dezodorancie | fot. NOSG

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.