Ukrainiec śmiertelnie potrącił 66-letniego rowerzystę. Został zatrzymany na granicy

68 112979 g

Ukraiński kierowca został zatrzymany na granicy w Dorohusku. Odpowie teraz za śmiertelne potrącenie rowerzysty w miejscowości Okopy, które miało miejsce w sierpniu.

 

Przypomnijmy, że do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło 4 sierpnia br. w miejscowości Okopy Kolonia. Tego dnia w przydrożnym rowie został znaleziony rowerzysta, który w ciężkim stanie trafił do chełmskiego szpitala. 31 sierpnia mężczyzna zmarł w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń.

 

Jak się okazało, sprawca potrącenia 66-letniego rowerzysty uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy. Policjanci Komisariatu Policji w Dorohusku na podstawie zebranych materiałów ustalili, że sprawcą wypadku jest obywatel Ukrainy, który poruszał się samochodem marki Mercedes Sprinter.

 

Do zatrzymania sprawcy doszło w ubiegłą sobotę. Funkcjonariusze Straży Granicznej powiadomili policjantów, że typowany przez nich mężczyzna znajduje się na przejściu granicznym w Dorohusku. Okazał się nim być 32-letni ob. Ukrainy.

 

Mężczyzna przyznał się do przedstawionych mu zarzutów. Sąd zastosuje wobec mężczyzny tymczasowy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego trzymiesięcznego aresztu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.