Ukraińcy pokłócili się w trakcie picia alkoholu. Jeden z nich sięgnął po nóż i ugodził kompana

Rzucił się z nożem na kompana podczas wspólnego picia
Rzucił się z nożem na kompana podczas wspólnego picia | fot. KMP Lublin

Policjanci z Lublina zatrzymali 54-letniego obywatela Ukrainy, który zaatakował znajomego nożem. Po nagłym ataku agresji, nie przejmując się losem kompana, spokojnie siedział w mieszkaniu i dalej spożywał alkohol.

Zaatakował nożem znajomego

Do zdarzenia doszło w niedzielę (22.01) w jednym z bloków przy ul. Wyżynnej w Lublinie. Na klatce schodowej mundurowi zastali ranionego nożem 42-latka. Z kolei w mieszkaniu, w którym wcześniej przebywał, funkcjonariusze zastali dwóch mężczyzn.

„Podczas wspólnego spożywania alkoholu doszło do awantury. W trakcie zajścia 54-latek miał chwycić za nóż i ugodzić nim w brzuch poszkodowanego. Policjanci zatrzymali napastnika. Zarówno on, jak i poszkodowany, byli pod silnym działaniem alkoholu” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Poszkodowany obywatel Ukrainy z obrażeniami trafił do szpitala. W sprawie przesłuchano świadków oraz zebrano dowody. 54-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe, gdzie usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa.

Obywatel Ukrainy decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.