Ukraina zamyka granice dla obcokrajowców

przejście graniczne samochody korek
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Ukraiński rząd podjął w środę decyzję o wprowadzeniu czasowego zakazu wjazdu do kraju dla obcokrajowców. Zakaz wjazdu na Ukrainę ma obowiązywać od 29 sierpnia do 28 września.

Decyzja o zamknięciu granic Ukrainy dla cudzoziemców to efekt rosnącej liczby zakażeń koronawirusem na Ukrainie, gdzie od początku pandemii zachorowało już ponad 110 tys. osób, z których niemal 2,5 tysiąca zmarło. Obostrzenie wejdzie w życie 29 sierpnia i potrwa do 28 września.

Zakaz wjazdu na Ukrainę nie będzie dotyczyć m.in. osób, które posiadają pozwolenie na pobyt, wjeżdżających do kraju tranzytem, kierowców pojazdów ciężarowych oraz szeregu innych kategorii osób. Władze Ukrainy pozwolą także wjeżdżać obywatelom Białorusi.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.