Ukradli profile aluminiowe warte 400 tysięcy złotych. Skradziony łup przewozili wypożyczonym busem

Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży 10 ton profili aluminiowych
Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży 10 ton profili aluminiowych | fot. Dominik Wąsik

Policjanci z Lublina zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 23, 38 i 43 lat, którzy w czasie świąt Wielkanocnych włamali się na teren jednej z firm i ukradli profile aluminiowe. Ich łupem padło 10 ton towaru o wartości 400 000 zł.

Ukradli profile aluminiowe o wartości 400 tys. zł

O całej sytuacji zostaliśmy powiadomieni przez jednego z czytelników. Do kradzieży doszło przy ul. Blacharskiej w Lublinie. Złodzieje wykorzystali przerwę świąteczną, w której trakcie postanowili włamać się na teren jednej z firm produkujących zadaszenia tarasowe, skąd ukradli 10 ton profili aluminiowych.

Jak ustalili policjanci, do kradzieży doszło od sobotniej nocy do poniedziałkowego poranka. Złodzieje do tego celu wykorzystali busa, którego wypożyczyli z wypożyczalni. Palety z profilami ładowali na busa, którym przewozili towar pod wiadukt na ul. Chemicznej, gdzie przeładowywali skradziony towar na tira.

Złodzieje w poniedziałkowy poranek, gdy przyjechali ukraść kolejną partię profili aluminiowych, przez przypadek uruchomili alarm na jednej z hal. Spłoszeni zostawili na miejscu busa z załadowanym towarem wypożyczonego na dane jednego z nich.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy byli typowani do tej kradzieży. Mężczyźni w wieku 23, 38 i 43 lat zostali zatrzymani w dzielnicy Kalinowszczyzna. Jeden z nich posiadał narkotyki. Włamywacze od razu trafili do policyjnej celi.

Policjanci odzyskali skradziony towar o wartości około 400 tys. zł. Dzisiaj zatrzymani są doprowadzani do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty kradzieży z włamaniem. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Skradzione profile aluminiowe
Skradzione profile aluminiowe | fot. KMP Lublin

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.