Ukradł ponad 340 tys. zł z kont przedsiębiorcy. Część pieniędzy zdążył już wydać na zakup auta

68 156532
28-latek za część ukradzionych pieniędzy zakupił kilkuletniego seata | fot. KPP Łuków

Łukowscy kryminalni przy współpracy z policjantami z KWP w Lublinie i KSP zatrzymali wczoraj w Warszawie 28-letniego mężczyznę, który przed kilkoma dniami ukradł ponad 340 tys. zł z kont łukowskiego przedsiębiorcy.

We wtorek przedsiębiorca z powiatu łukowskiego powiadomił policjantów o wyprowadzeniu z jego kont bankowych ponad 340 tys. zł. Mężczyzna mówił, że w poniedziałkowy poranek, na swoją pocztę e-mail otrzymał wiadomość, która przypominała korespondencję z jednym z popularnych portali aukcyjnych.

Z treści wiadomości wynikało, że mężczyzna musi zapłacić 1,36 zł, które należy uregulować w ciągu 24 godzin. Nieuregulowanie tej płatności we wskazanym czasie miała skutkować zablokowaniem konta na portalu aukcyjnym. Do wiadomości dołączony był link do systemu płatności.

Mężczyzna po przekierowaniu z systemu płatności elektronicznej na stronę swego banku, dokonał płatności. Następnego dnia okazało się, że ktoś z jego konta dokonał 18 transakcji płatniczych. Z jego kont zniknęło ponad 340 tys. zł. Pokrzywdzony o dokonanym przestępstwie powiadomił policjantów z łukowskiej komendy.

Dzięki zaangażowaniu i determinacji mundurowych sprawca przestępstwa został namierzony i zatrzymany. Łukowscy kryminalni razem z policjantami z Lublina i Warszawy ustalili, że związek z oszustwem i kradzieżą pieniędzy może mieć 28-latek z województwa mazowieckiego.

W czwartek po południu policjanci odnaleźli 28-latka w Warszawie, gdzie w ostatniej chwili chciał się przed nimi ukryć w wynajmowanym mieszkaniu. Tam policjanci znaleźli kilkadziesiąt tysięcy złotych, które mężczyzna miał wypłacić po wyczyszczeniu konta przedsiębiorcy.

Okazało się, że 28-latek za skradzione pieniądze zdążył już kupić kilkuletniego seata. Auto i odnalezione pieniądze zostały zabezpieczone, a 28-latek zatrzymany i przewieziony do łukowskiej policyjnej celi.

Teraz prowadzący postępowanie ustalą jaki był udział 28-latka w oszustwie i kradzieży pieniędzy z konta przedsiębiorcy, sprawdzą także, co stało się z pozostałą kwotą.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.