Ujął nietrzeźwego kierowcę i powiadomił policjantów. Kierujący miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie

alkomat
fot. Policja

W sobotę w godzinach wieczornych dyżurny otrzymał informację o ujęciu nietrzeźwego kierującego. We wskazany przez zgłaszającego rejon zostali skierowani policjanci.

Do obywatelskiego ujęcia doszło na parkingu sklepowym

Zgłaszający wyjaśnił policjantom, że idąc do sklepu, zauważył, jak na parking przyjechał kierujący Audi. Siedzący za kierownicą mężczyzna wysiadł z auta i poprosił zgłaszającego o zakupienie alkoholu. Rozmawiając z kierowcą, zgłaszający wyczuł od niego silną woń alkoholu.

Natychmiast zareagował i zabrał pijanemu kierowcy kluczyki, uniemożliwiając mu odjechanie z parkingu. Następnie kolega zgłaszającego, niezwłocznie zadzwonił na numer alarmowy.

Mundurowi, reagując na obywatelskie zgłoszenie, zbadali stan trzeźwości kierującego Audi. Wynik badania wykazał, że kierujący był nietrzeźwy. 68-latek z gminy Zamość miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

W związku z prowadzeniem pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości kierujący audi stracił prawo jazdy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce przed sądem odpowie również za popełnione przestępstwo, za które grozi kara do 3 lat więzienia, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna.

Postawa, jaką zaprezentował zgłaszający, zasługuje na uznanie. Wskazuje na wysoki poziom poczucia współodpowiedzialności za zachowania innych uczestników ruchu drogowego i realnie wpływa na wzrost bezpieczeństwa na drogach.

Jazda pod wpływem alkoholu, poza konsekwencjami karnymi, wiąże się bowiem z zagrożeniem — nie tylko dla samego kierującego, ale również dla innych osób znajdujących się w tym czasie na drodze. Spożyty alkohol znacznie ogranicza koncentrację i negatywnie wpływa na sposób postrzegania rzeczywistości oraz wykonywane przez nietrzeźwego kierowcę manewry.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.