Uczniowie ZSE im. A. i J. Vetterów w styczniu wrócą do budynku szkoły przy ul. Bernardyńskiej

ZSE im. A. i J. Vetterów po remoncie
ZSE im. A. i J. Vetterów po remoncie | fot. Miasto Lublin

Remont budynku Zespołu Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów przy ul. Bernardyńskiej dobiegł końca. Obecnie w szkole trwa wielkie sprzątanie i meblowanie sal oraz pracowni. Powrót uczniów zaplanowano na styczeń.

Pierwszy dzwonek w ZSE Vetterów w styczniu

W pierwszej kolejności, 10 stycznia, do placówki wróci najstarsza młodzież, którą czekają egzaminy, a następnie 14 stycznia pozostałe roczniki. Dla klas pierwszych i drugich będzie to pierwsze spotkanie z budynkiem szkoły przy ul. Bernardyńskiej.

Na całość wykonanych w obiekcie robót złożyły się m.in. wymiana całej konstrukcji i pokrycia dachu, ocieplenie i generalna przebudowa poddasza, wymiana zniszczonych stropów w części budynku, pełna wymiana tynków, nowy węzeł cieplny, montaż nowych instalacji (elektrycznej, centralnego ogrzewania, wodnej i kanalizacyjnej, wentylacji, teletechnicznej), gruntowny remont sal lekcyjnych, pracowni, łazienek, dróg komunikacyjnych, a także wymiana podłóg oraz stolarki drzwiowej.

Ponadto została oczyszczona, zabezpieczona i uzupełniona w zakresie kolorystyki i ubytków elewacja budynku. Całość obiektu dostosowano do obecnie obowiązujących przepisów przeciwpożarowych. Po przebudowie gmach został przystosowany dla młodzieży z niepełnosprawnościami poprzez budowę pochylni wewnątrz budynku oraz nowy układ dojść. Sala gimnastyczna z poziomu niskiego parteru zmieniła swoją funkcję na aulę dydaktyczną dla około 70 osób.

Prace pod okiem konserwatora zabytków

Przebudowa budynku ZSE odbywała się pod opieką konserwatora zabytków, gdyż od 1978 roku obiekt ten znajduje się w rejestrze zabytków. To gmach z lat 1906-1907, zbudowany z czerwonej cegły. O kształcie litery „U”, od strony ul. Bernardyńskiej pięciokondygnacyjny (z czego ostatnią kondygnację stanowi przebudowane poddasze) oraz w całości podpiwniczony. Łączna kubatura budynku wynosi ponad 20 tys. m3.

Koszt remontu szkoły wyniósł 16,7 mln zł.

ZSE im. A. i J. Vetterów po remoncie
ZSE im. A. i J. Vetterów po remoncie | fot. Miasto Lublin
ZSE im. A. i J. Vetterów po remoncie
ZSE im. A. i J. Vetterów po remoncie | fot. Miasto Lublin
ZSE im. A. i J. Vetterów po remoncie
ZSE im. A. i J. Vetterów po remoncie | fot. Miasto Lublin

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.