Uczniowie z mandatami za brak biletu. ZTM przypomina warunki korzystania z bezpłatnych przejazdów

IMG 20190820 060730
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie przypomina warunki korzystania z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Chodzi o uczniów, którzy skończyli szkołę podstawową.

Przypomnimy, że od 1 stycznia 2018r. uczniowie szkół podstawowych funkcjonujących na terenie Lublina mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Ulga dotyczy dzieci od lat 4 do ukończenia szkoły podstawowej.

Darmowe przejazdy komunikacją miejską obowiązują przez cały czas i na wszystkich kursach, a nie tylko na trasie do szkoły i z niej. Uczeń może poruszać się wszystkimi liniami: dziennymi, nocnymi, miejskimi i podmiejskimi.

Aby móc skorzystać z darmowego przejazdu, uczeń musi okazać podczas kontroli ważną legitymację szkolną.

Zapominalscy uczniowie z mandatami za brak biletu

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie przypomina, że uprawnienie do bezpłatnych przejazdów nie jest uzależnione od wieku ucznia, ale od rodzaju szkoły, do której uczęszcza.

Uczniowie, którzy w tym roku szkolnym rozpoczęli naukę w szkole średniej, możliwość bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej zakończyła się z dniem 30 września. Od 1 października podczas podróży komunikacją miejską niezbędne jest posiadanie biletu” – przypomina Justyna Góźdź, rzecznik prasowy ZTM w Lublinie.

Co to oznacza w praktyce? Uczniowie, którzy w październiku korzystali z bezpłatnych przejazdów, mimo że uprawnienie to obowiązywało do końca września, kontrolę biletów kończą z wezwaniem do zapłaty za jazdę bez ważnego biletu.

Od października mandat za jazdę bez ważnego biletu wystawiono 102 uczniom” – informuje Justyna Góźdź.

Za przewozy nie płacą już m.in. seniorzy, którzy ukończyli 65. rok życia. Bezpłatnie środkami transportu publicznego podróżować mogą także dzieci, osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności, osoby słabowidzące z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności oraz weterani wojenni.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.