Uczniowie spoza Lublina zapłacą więcej za bursy. Podwyżka nie będzie jednak duża

Bursa Szkolna nr 6 Zespołu Szkół Elektronicznych w Lublinie
Bursa Szkolna nr 6 Zespołu Szkół Elektronicznych w Lublinie | fot. ZSEL

Opłata za bursy w Lublinie zmieniana jest co roku. Wynika to głównie ze wzrostu cen artykułów i usług, w tym opłat za energię elektryczną i ogrzewanie. Podwyżka jest jednak niewielka.

Wiemy, ile zapłacą uczniowie za bursę w 2024 roku

W Lublinie działa sześć miejskich burs: nr 1 przy ul. Popiełuszki, nr 2 przy ul. Dolnej Panny Marii, nr 3 przy ul. Weteranów, nr 5 przy ul. Pogodnej, nr 7 Zemborzyckiej i nr 8 Słowicza. W „siódemce” mieszkają uczniowie kolejówki, a w „ósemce” kwaterowani są podopieczni budowlanki.

Zgodnie z przepisami rodzice płacą za bursy, a opłata ma być połową kosztów utrzymania miejsca (nie wlicza się do nich wynagrodzeń pracowników). Dotąd była to kwota 100 zł miesięcznie.

„Proponuje się, by od 1 stycznia 2024 roku opłata ta wynosiła 110 złotych miesięcznie, co oznacza jej zwiększenie o 10 zł” – piszą urzędnicy w projekcie uchwały dotyczącej podwyżki, którą radni zajmą się podczas listopadowej sesji.

W przypadku, gdy wychowanek z uzasadnionych powodów nie mógł przebywać w bursie, opłaty za zakwaterowanie pobiera się w wysokości proporcjonalnej do czasu faktycznego pobytu wychowanka.

Uchwała ustala również warunki płatności. Opłatę należy wnieść z góry do 10-go dnia każdego miesiąca w kasie bursy lub zespołu szkół, lub na rachunek bankowy bursy, lub zespołu szkół.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.