Uczeń rozpylił gaz pieprzowy w szkole. Dostał go w prezencie od koleżanki

9842222 uczniowie w szkole 900 555
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

W poniedziałek jeden z uczniów szkoły podstawowej rozpylił gaz pieprzowy w klasie. W efekcie żartu 28 osób wymagało pomocy lekarskiej. Chłopiec stanie przed sądem rodzinnych i nieletnich.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na terenie jednej z włodawskich podstawówek. Doszło tam do rozpylenia gazu pieprzowego. Jak ustalili policjanci, 12-latek wychodząc z klasy ”prysnął gazem”, który dostał od swojej koleżanki i poszedł na kolejną lekcję.

Po przerwie do sali weszli uczniowie innej klasy. Nauczycielka i uczniowie poczuli duszności, drapanie w gardle i inne dolegliwości. Prowadząca lekcję otworzyła drzwi oraz wszystkie okna.

Kiedy to nie zadziałało i ustalono, że po poprzedniej lekcji jeden z uczniów rozpylił w klasie gaz pieprzowy – na miejsce wezwano załogę karetki pogotowia, straż pożarną i policję. Zespół ratownictwa medycznego udzielił pomocy 28 uczniom.

Czworo uczniów zostało przewieziono do szpitala we Włodawie celem dalszej hospitalizacji w związku z objawami zatrucia gazem. Sprawę „żartownisia” będzie rozpoznawał sąd rodzinny i nieletnich.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.