Ucieczka i potrącenie policjanta. Jest areszt dla 28-letniego motocyklisty

Tymczasowy areszt dla 28-letniego motocyklisty, który potrącił policjanta na ul. Muzycznej
Tymczasowy areszt dla

Jest tymczasowy areszt dla 28-letniego motocyklisty, którzy kilka dni temu nie zatrzymali się do policyjnej kontroli na ul. Muzycznej w Lublinie. Mężczyzna potrącił policjanta i uciekł z miejsca.

Areszt dla 28-latka, który motocyklem potrącił policjanta

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w poniedziałek (28.03) około godz. 17 na ul. Muzycznej w Lublinie. Policjanci z wydziału ruchu drogowego w trakcie prowadzonej kontroli zauważyli trzy szybko jadące motocykle. Jeden z funkcjonariuszy wydał im sygnały do zatrzymania.

„Motocykliści najpierw zwolnili, a następnie gwałtownie przyśpieszyli. Kierowca kawasaki pomimo tego, że bezpośrednio przed nim znajdował się funkcjonariusz nakazujący zatrzymanie pojazdu, szybko ruszył do przodu i potrącił policjanta” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Po chwili jeden z mężczyzn zawrócił. Dwaj pozostali motocykliści rozdzielili się i uciekli z miejsca zdarzenia. Policjant trafił do szpitala. Po udzieleniu mu pomocy medycznej został wypisany do domu.

Policjanci rozpoczęli intensywne poszukiwania sprawców. Prowadzone czynności pozwoliły zatrzymać 28-latka z kawasaki, który potrącił interweniującego funkcjonariusza oraz 24-latniego kierowcę suzuki. Mężczyźni byli trzeźwi. Od razu trafili do policyjnej celi.

Wczoraj 28-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe, gdzie usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza policji. Na wniosek śledczych, sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Dodatkowo funkcjonariusze analizują zgromadzone monitoringi, pod kątem popełnionych przez motocyklistów wykroczeń w ruchu drogowym. Za czynną napaść na policjanta grozi do 10 lat więzienia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.