Uber Eats w Lublinie! Na początek 100 lokali i kod promocyjny dla mieszkańców

Uber Eats wystartował w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Lublinianie mogą już zamawiać jedzenie za pomocą aplikacji Uber Eats. Na początek mieszkańcom zaoferowano 100 restauracji i kod zniżkowy na trzy pierwsze zamówienia.

Lublin jest dziesiątym miastem w Polsce, do którego trafił Uber Eats, czyli usługa pozwalająca na zamawianie jedzenia z lokalnych restauracji poprzez aplikację w smartfonie.

Uber Eats łączy użytkowników aplikacji mobilnej z restauracjami oraz dostawcami – partnerami Ubera, którzy oferują możliwość dowozu wybranego posiłku we wskazane miejsce. To, co cieszy wiele osób korzystających z tej usługi jest fakt, że w Uber Eats nie ma minimalnej kwoty zamówienia.

Nie trzeba spełnić wymogu osiągnięcia określonego pułapu cenowego, aby restauracja wysłała nam jedzenie. Ceny są ustalane przez partnerów restauracyjnych Uber Eats według ich własnego menu, a opłata za dostawę wynosi 7,90 PLN lub 9,99 PLN, w przypadku McD, Burger King, Thai Wok czy Salad Story. Opłata za dostawę jest stała, niezależnie od wielkości zamówienia” – czytamy w komunikacie prasowym.

W Lublinie współpracę z Uber Eats już na starcie zadeklarowało 100 restauracji, lecz ich liczba ma się sukcesywnie zwiększać. Wśród obsługiwanych przez Uber Eats lokali znajdują się restauracje serwujące zarówno specjały kuchni polskiej, jak również włoskiej, amerykańskiej, meksykańskiej czy ze smakami Bliskiego Wschodu. Współpracę z Uber Eats rozpoczęły również restauracje McDonald’s – McDelivery.

McDelivery w Lublinie | materiały prasowe

Jak zamówić jedzenie w Uber Eats?

Żeby zamówić jedzenie za pośrednictwem Uber Eats trzeba ściągnąć aplikację na smartfona (za pośrednictwem Google Play albo App Store). Rejestracja w systemie wymaga podania numeru karty płatniczej, która będzie obciążana kosztami zamówienia.

Po zarejestrowaniu się w aplikacji lubelscy klienci Uber Eats powinni jednak zajrzeć do zakładki „Promocje”, gdzie po wpisaniu kodu LublinStart dostaną zniżkę na trzy pierwsze zamówienia, po 15 zł każde. Kod jest ważny przez miesiąc od momentu wpisania go w aplikacji.

Średni czas dostawy zamówień w Uber Eats właściciel aplikacji określa na 32 minuty. Trasę dostawcy można śledzić na bieżąco na mapie w aplikacji. Użytkownik wie też, o której godzinie dotrze do niego kurier z posiłkiem.

Co ciekawe, aplikacja Uber Eats wykorzystuje mechanizmy tzw. uczenia maszynowego. To znaczy, że na podstawie wyborów dokonywanych przez użytkownika na bieżąco poznaje jego kulinarne gusta, samodzielnie rekomendując potrawy, które powinny mu odpowiadać.

Lublin staje się 10. miastem w Polsce, w którym działa usługa Uber Eats. Do tej pory można było z niej skorzystać w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Łodzi i Katowicach.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Ok, nie dało się usunąć karty bo zamówienie było w trakcie realizacji, teraz usunąłem bez problemu, tak że jest bezpiecznie

  2. Ja mam osobne konto na takie apki gdzie nie trzymam więcej niż tysiąc złotych, dodatkowo tworzę wirtualne karty do tego konta żeby w każdej chwili bez problemu móc ja zablokować. Więc no utrata numeru karty to nie zawsze wielka katastrofa. Już nie wspomnę o zabezpieczeniach Mastercard i Visa które potrafią cofnąć każda transakcję a potem zaczyna się dochodzenie.

  3. Taka moja ciekawość..
    Jak wygłąda wizualnie dostarczone jdzenie np: sałatki, zupy, pizza? Czy nie jest nieco wstrząśnięte przez rowerzystę wspinającego się przez całą ul. Narutowicza w 32 stopniowym upale. Może ktoś się wypowie kto zamawiał jedną z takich potraw?

  4. I znowu to podawanie numeru karty. Czasem zastanawiam się gdzie ludzie mają rozum. Wystarczy jedno włamanie do Uber Eats lub do podobnej apki (co już miało miejsce w przeszłości), następuje kradzież danych i mamy czyste konto.