U kierowcy autobusu i trolejbusu w Lublinie biletu nie kupisz. Znamy powód!

IMG 20190208 083802 resized 20190208 051831773
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Od czwartku 12 marca do odwołania zawieszona zostanie sprzedaż biletów przez kierowców w pojazdach komunikacji miejskiej w Lublinie.

W związku z pierwszymi przypadkami zarażenia koronawirusem w województwie lubelskim, ZTM w Lublinie podejmuje kolejne działania profilaktyczne mające przeciwdziałać rozpowszechnianiu się wirusa.

„Wzorem innych miast, od jutra – 12 marca do odwołania, zostaje wstrzymana sprzedaż biletów przez kierowców w środkach komunikacji miejskiej. Decyzja została podjęta przede wszystkim na wnioski środowiska kierowców, ale również pasażerów i ma na celu zminimalizować kontakt na linii obsługa pojazdu-pasażer” – tłumaczy Justyna Góźdź, rzecznik prasowy ZTM w Lublinie.

W związku z zaistniałą sytuacją Zarząd Transportu Miejskiego zachęca pasażerów do zakupu biletów za pośrednictwem aplikacji mobilnych na telefony komórkowe (moBILET, mPay,SkyCash, biletem.pl, jakdojade, GoPay) oraz w biletomatach znajdujących się w pojazdach. W przypadku biletów okresowych zaleca się ich zakup w sklepie internetowym. Istnieje również możliwość zakupu biletów za pośrednictwem biletomatów stacjonarnych.

„Przypominamy, że brak możliwości zakupu biletu w pojeździe nie zwalnia z konieczności posiadania go w czasie przejazdu autobusem lub trolejbusem” – podkreśla Justyna Góźdź. Zakaz będzie obowiązywał do czasu odwołania zagrożenia zarażenia koronawirusem.

Przypominamy, że nadal obowiązuje zawieszenie funkcji „ciepłego guzika” w pojazdach komunikacji miejskiej, które weszło w życie od 5 marca. Kierowcy zatrzymują się na wszystkich przystankach niezależnie od ich statusu (również na przystankach „na żądanie”) oraz samodzielnie otwierają drzwi, bez stosowania funkcji tzw. „ciepłego guzika”.

Wszystkie materiały dotyczące KORONAWIRUSA.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.