Tu znajdował się Tor Lublin. Teraz powstaje osiedle mieszkaniowe (wideo)

tor lublin zemborzycka bloki osiedle

Od 2015 r. miłośnicy motoryzacji pożegnali się z obiektem przy ul. Zemborzyckiej w Lublinie. Mowa tu o Torze Lublin. Teraz powstają tu bloki.

 

Tor Lublin powstał w 1978 roku, kiedy to wokół znajdowały się praktycznie same pola. Obiekt od początku stał się ulubionym miejscem fanów motoryzacji. Pod koniec lat 90, ratusz wydał zezwolenie na budowę w okolicy nowego osiedla. I tak z latami powstawały co rusz to nowe boki. Z czasem mieszkającym tam osobom, zaczął przeszkadzać hałas dobiegający z toru. Zaczął się spór między mieszkańcami a miłośnikami motoryzacji.

 

Tor znajdował się na terenie należącym do miasta, jednak jego administratorem był Polski Związek Motorowy. Posiadał on bowiem prawo do użytkowania wieczystego działek. Pod koniec października 2011 r. PZM ogłosił, że chce je sprzedać za 10 mln zł.

 

Na zakup działek zdecydowała się firma Interbud, za kwotę 9 mln złotych. Wraz ze zmianą właściciela, przyszłość toru została przesądzona. Na dziewięciu hektarach ma powstać osiedle mieszkaniowe.

 

Wideo autorstwa użytkownika Hex680

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. nagrał tp jakby to go rajcowało.chyba to z interbudu filmik…..smiecie bez perspektyw