Chłopiec wpadł do 12-metrowej studni w Annopolu. Uratował go strażak-ochotnik

IMG 20190307 145103
Dziecko wpadło do studni w Annopolu | fot. KP PSP w Kraśniku

Strażacy uratowali 3-letniego chłopca, który w czwartek wpadł do 12-metrowej studni wypełnionej wodą w Annopolu. Strażak-ochotnik utrzymywał chłopca nad poziomem wody.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 14.15 na jednej z posesji w Annopolu w powiecie kraśnickim. Strażacy otrzymali zgłoszenie, że do studni z wodą wpadł 3-letni chłopczyk. Na miejsce jako pierwszy dotarł zastęp OSP Annopol, a w drodze już były dwa zastępy z KP PSP w Kraśniku.

Przybyły na miejsce zastęp OSP potwierdził fakt, iż w studni znajduje się płaczący chłopiec. Ratownicy z ochotniczej straży pożarnej podjęli decyzję o zjechaniu do środka studni. Wykorzystali do tego dostępny sprzęt, który był na wyposażeniu jednostki OSP, a więc pasa i liny.

Jeden ze strażaków-ochotników został spuszczony do środka studni. Tam podjął dziecko i podtrzymał je nad wodą do czasu przyjazdu zastępów komendy powiatowej PSP z Kraśnika. – „Zapobiegł w ten sposób jego wyziębieniu. Chłopiec też się uspokoił, przestał płakać” – wyjaśnia st. kpt. Piotr Michałek, rzecznik KP PSP w Kraśniku.

Gdy na miejsce dotarły zastępy z Kraśnika, strażacy przy pomocy specjalistycznego sprzętu alpinistyczno-wysokościowego – liny i uprzęży – opuścili na dół jednego z ratowników, który najpierw wydostał na powierzchnię dziecko, które zostało przekazane zespołowi ratownictwa medycznego.

„Chłopiec był w dobrym stanie, płakał, miał niewielkie otarcia ciała” – informuje st. kpt. Michałek. Powtórny zjazd ratownika pozwolił wydostać również strażaka ochotnika.

Po opatrzeniu chłopiec został przekazany zespołowi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował go śmigłowcem do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.