Trzydniowa prognoza pogody dla woj. lubelskiego. Odpoczniemy od gwałtownych zjawisk. Nieco się ochłodzi

chmury
Chmury | fot. Dominik Wąsik

W najbliższych dniach czeka nas na ogół spokojna pogoda. Będzie pogodnie, zrobi się nieco chłodniej, a na termometrach zobaczymy temperatury oscylujące w granicach 20°C. Burze mogą pojawić się lokalnie jedynie we wtorek, ale zjawiska te nie będą gwałtowne.

Pogoda na 3 dni dla województwa lubelskiego – 11-13 czerwca 2024

Wtorek (11.06) pogodny z możliwością wystąpienia niewielkich przelotnych opadów deszczu oraz słabych punktowych burz. Zjawiska te nie będą gwałtowne. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy od 22°C na południu do 23°C na pozostałym obszarze. Wiatr z kierunków zmiennych, początkowo słaby, lecz w godzinach popołudniowych w północno-zachodniej części województwa nieco się nasili. Maksymalne porywy wzrosną do 25-30 km/h, a w północno-zachodnich regionach do 40 km/h. Ciśnienie w południe na barometrach w Lublinie wyniesie 1008 hPa.

Środa (12.06) będzie przyjemna z pogodnym niebem i bez opadów. Na termometrach zobaczymy wszędzie 20°C, a wiatr w porywach osiągnie prędkość 20 km/h. Dzięki temu odczucie temperatury będzie komfortowe. Ciśnienie wzrośnie i w południe na barometrach w Lublinie wyniesie 1017 hPa.

Czwartek (13.06) z dużym zachmurzeniem. Na termometrach zobaczymy ponownie wszędzie temperatury na poziomie 20°C, a porywy wiatru wzrosną do 25-30 km/h. W całym województwie przewidywane są opady deszczu. Tym razem nie będą to opady burzowe, lecz wielkoskalowe opady związane z frontem atmosferycznym. W wielu regionach mogą wystąpić ciągłe, spokojne opady deszczu przez kilka godzin. Warto zaznaczyć, że takie opady są bardzo potrzebne, ponieważ deszcz będzie wsiąkał w ziemię, poprawiając sytuację związaną z suszą.

Źródło: Paweł Reducha, meteolu.pl

ZDJĘCIA

Prognoza pogody dla województwa lubelskiego 11-13 czerwca 2024
Prognoza pogody dla województwa lubelskiego 11-13 czerwca 2024 | fot. meteolu.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.