Trzęsienie ziemi we Włoszech zabiło co najmniej 247 osób

Trzęsienie ziemi we Włoszech zabiło co najmniej 247 osób - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina
Portoviejo, lunes 18 de abril del 2016 (Andes).-Luego del terremoto varios sectores del centro de portoviejo quedaron devastados. En la gráfica voluntarios pasan cerca de uno de los edificios afectados Foto:Andes/César Muñoz

Co najmniej 247 osób zginęło na skutek potężnego trzęsienia ziemi o sile 6,2 w skali Richtera, które w środę nad ranem nawiedziło środkowe Włochy – poinformowała w czwartek włoska Obrona Cywilna.

190 osób zginęło w regionie Lacjum, a 57 w Marche – dodano. Nie jest to bilans ostateczny bowiem akcja ratunkowa jest kontynuowana.

Ponad 400 osób jest rannych. Wielu mieszkańców miejscowości nawiedzonych przez kataklizm uważa się za zaginionych.

Trzęsienie ziemi o sile 6,2 st. w skali Richtera nastąpiło w środę o godz. 3.36. Ognisko wstrząsów zlokalizowano w odległości ok. 80 km na południowy wschód od miasta Perugia, na niewielkiej głębokości, 10 km. Najbardziej dotknięte są regiony Umbria, Lacjum i Marche. Wstrząsy odczuwalne były także w Rzymie, oddalonym od epicentrum o 150 km.

Największe zniszczenia wstrząsy spowodowały w miejscowościach Accumoli, Amatrice, Posta, Arquata del Tronto i Pescara del Tronto. Wstrząsy oszczędziły jednak najbardziej zaludnione obszary.

(źródło: PAP, fot. wikipedia)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.