Trzecia porażka Górnika Łęczna w tym sezonie

dsc 0159

Górnik przegrał w sobotę na wyjeździe z Termalicą w 4. kolejce Lotto Ekstraklasy. Pierwsza bramka dla ekipy z Niecieczy padła po kontrowersyjnym karnym.

Termalica od początku była aktywniejsza i częściej stwarzała sobie sytuacje pod bramką łęcznian. Pierwszą okazje na wyjście na prowadzenie gospodarze mieli już w 15. minucie, ale sytuacji sam na sam z Prusakeim nie wykorzystał Misak. 4 minuty później, to Górnik mógł wyjść na prowadzenie, ale po wrzutce Grzelczaka i strzale Danielewicza piłka uderzyła tylko w słupek.

W 37. minucie po strzale Misaka piłka trafiła w rękę Grzelczaka i sędzia podyktował rzut karny. W powtórkach widać było jednak, że Grzelczak zasłaniał ręką twarz. Do jedenastki podszedł Jovanović i strzałem w środek bramki pokonał Prusaka. Goście próbowali jeszcze przed przerwą doprowadzić do wyrównania, ale strzał przewrotka Grzelczaka był za lekki by sprawić problemy Pilarzowi.

W przerwie trener Górnika Andrzej Rybarski przeprowadził aż dwie zmiany. Za  Pitrego i Vukobratovicia weszli Jarecki i Piesio. Łęcznianie zaczęli druga połowę bardzo ofensywnie, na kilka minut zamykając Teramlicę na własnej połowie. Jednak w 53. minucie po akcji z kontry to gospodarze cieszyli się z kolejnego gola. Po szybkiej akcji skrzydłem Misak zagrał przed pole karne gdzie do pustej bramki piłkę skierował Juhar. Utrata drugiego gola wyraźnie podłamała łęcznian. Ich akcje ofensywne raziły nieskutecznością, a Termalica parokrotnie groźnie kontrowała. W doliczonym czasie gry goście zerwali się na jeszcze jeden atak i po wrzutce Piesia Szmatiuk w końcu pokonał Pilarza ustalając wynik na 2-1.

To już trzecia porażka Górnika Łęczna w tym sezonie i po 4. Kolejkach nadal maja na swoim koncie tylko jeden punkt. Termalica po tym zwycięstwie przesunęła się na 3 miejsce w tabeli.

Składy:

Termalica: Pilarz – Pleva, Osyra, Putiwcew, Fryc – Juhar (90. Wróbel), Kupczak, Jovanović, Misak (67. Kędziora) – Stefanik (75. Babiarz) – Gutkovskis

Górnik Łęczna: Prusek – Bogusławski, Pruchnik, Szmatiuk, Leandro – Danielewicz, Drewniak – Bonin, Vukobratović (46. Piesio), Grzelczak (56. Ubiparip) – Pitry (46. Jarecki)