Trzecia największa spółka w Polsce przenosi siedzibę do Lublina

PGE przenosi swoją siedzibę pod adres ul. Okopowa 5 w Lublinie
PGE przenosi swoją siedzibę pod adres ul. Okopowa 5 w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

52,7 mld zł przychodu i 3,9 mld zł zysku netto – to wyniki Grupy Kapitałowej PGE za rok 2021. Trzecia pod względem wielkości spółka przenosi siedzibę z Warszawy do Lublina.

Siedziba PGE w Lublinie

Zarząd spółki PGE Polska Grupa Energetyczna na środowym Nadzwyczajnym Zgromadzenie Akcjonariuszy podjął uchwałę o przeniesieniu siedziby spółki do Lublina. Zmiana adresu siedziby ma zapewnić spółce dostęp do nowych pracowników.

Za zmianą lokalizacji ma przemawiać występująca obecnie duża rotacja pracowników na rynku pracy, a także „zrównoważona transformacja”. PGE przewiduje liczne odejścia obecnych doświadczonych pracowników w wieku 55-65 lat na emeryturę.

„Geograficzna dywersyfikacja działalności wesprze lokalne społeczności w Lublinie i w Polsce Wschodniej dzięki utworzeniu nowych miejsc pracy i zawiązaniu relacji partnerskich” – czytamy w uzasadnieniu decyzji PGE S.A.

Zmiana siedziby spółki nie będzie się wiązała z przeprowadzką wszystkich do Lublina. Większość pracowników, jak również zarząd spółki, nadal będą pracować w Warszawie. W Lublinie otworzono Centrum Wiedzy i Rozwoju PGE.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.