Trzecia największa spółka w Polsce przenosi siedzibę do Lublina

PGE przenosi swoją siedzibę pod adres ul. Okopowa 5 w Lublinie
PGE przenosi swoją siedzibę pod adres ul. Okopowa 5 w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

52,7 mld zł przychodu i 3,9 mld zł zysku netto – to wyniki Grupy Kapitałowej PGE za rok 2021. Trzecia pod względem wielkości spółka przenosi siedzibę z Warszawy do Lublina.

Siedziba PGE w Lublinie

Zarząd spółki PGE Polska Grupa Energetyczna na środowym Nadzwyczajnym Zgromadzenie Akcjonariuszy podjął uchwałę o przeniesieniu siedziby spółki do Lublina, a dokładnie do biurowca pod adresem ul. Okopowa 5. Zmiana adresu siedziby ma zapewnić spółce dostęp do nowych pracowników.

Za zmianą lokalizacji ma przemawiać występująca obecnie duża rotacja pracowników na rynku pracy, a także „zrównoważona transformacja”. PGE przewiduje liczne odejścia obecnych doświadczonych pracowników w wieku 55-65 lat na emeryturę.

„Geograficzna dywersyfikacja działalności wesprze lokalne społeczności w Lublinie i w Polsce Wschodniej dzięki utworzeniu nowych miejsc pracy i zawiązaniu relacji partnerskich” – czytamy w uzasadnieniu decyzji PGE S.A.

Zmiana siedziby spółki nie będzie się wiązała z przeprowadzką wszystkich do Lublina. Większość pracowników, jak również zarząd spółki, nadal będą pracować w Warszawie. W Lublinie otworzono Centrum Wiedzy i Rozwoju PGE.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.