Trwają przygotowania do Lublin Sportival. W czwartek przyjedzie śnieg ciężarówkami

IMG 20161128 094118 e1480335964881
cof

Czterema ciężarówkami przyjedzie na plac Zamkowy śnieg, który jest głównym elementem sobotniej imprezy. Aktualnie trwa montaż toru i przeszkód dla sportowców, którzy będą rywalizować podczas zimowej edycji Lublin Sportival.

– Śnieg produkowany jest w trzech lokalizacjach. Mowa tu lodowisku w Warszawie, Krakowie i oczywiście w Lublinie – mówi Łukasz Kuzioła z UM Lublin, który jest organizatorem imprezy.

Wybór tych lokalizacji był wymuszony brakiem warunków do produkcji w Lublinie na tak dużą skalę. – Maszyna do produkcji śniegu dosyć głośno pracuje, przez co nie może działać w pobliżu budynków mieszkalnych, a nie znaleźliśmy odpowiedniego placu oddalonego od mieszkań – dodaje Kuzioła.

W czwartek po południu do Lublina przyjedzie cztery ciężarówki śniegu, czyli w sumie 250 metrów sześciennych śniegu, który pokryje tor dla sportowców mieszczący się na schodach prowadzących do Zamku.

– Prognozy na nadchodzące dni są sprzyjające. Minusowe temperatury w nocy i dzienne oscylujące blisko zera pozwolą utrzymać śnieg w dobrej jakości – komentuje Kuzioła.

Od wtorku dostępna dla ruchu będzie połowa obszaru Placu Zamkowego, zaś od piątku do niedzieli Plac zostanie całkowicie zamknięty.

Podczas tegorocznej zimowej edycji Lublin Sportival do dyspozycji zawodników będzie dwukrotnie większy tor, w porównaniu do zeszłorocznego. Co oznacza większą ilość przeszkód, a będzie ich aż dwanaście. Wśród zawodników ma być 50 profesjonalnych sportowców, którzy przyjadą m.in. z Anglii, Austrii, Czech, Holandii, Islandii, Norwegii, Rosji, USA i Włoch oraz Polski.

Zmagania sportowców będzie można oglądać na dwóch dużych telebimach. Organizatorzy nie zapomnieli również o osobach, które tego dnia nie będą mogły uczestniczyć w wydarzeniu. – Przygotowaliśmy transmisję internetową na żywo, gdzie będziemy relacjonować zmagania sportowców podczas zawodów – dodaje Kuzioła.

Oprócz zawodów odbędzie się koncert Cydr Lubelski Spragnieni Lata. Na Placu Zamkowym wystąpią młode gwiazdy polskiej sceny L.U.C i BUKA wraz z orkiestrą Rebel Babel, a nad całością czuwać będą DJ Element i BEATS BEAST.

Lublin Sportival i koncert Cydr Lubelski Spragnieni Lata odbędzie się w sobotę 3 grudnia na placu Zamkowym i błoniach pod zamkiem. Początek o godz. 12.

DW

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.