Trwają poszukiwania szympansa, który uciekł z ZOO. Może być niebezpieczny dla ludzi

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Na Roztoczu trwają poszukiwania szympansa, który uciekł z mini zoo. Zwierzę samodzielnie otworzyło zamek od klatki i uciekł w nieznanym kierunku. Szympans może stwarzać zagrożenie dla ludzi.

Mieszkaniec Wrocławia na należącym do niego siedlisku w okolicach Dołhobyczowa, wraz z jedną z fundacji założył mini zoo. Dwa tygodnie temu z ukraińskiego cyrku kupił samicę szympansa. W ostatnią niedzielę (8 lipca) zwierzę otworzyło zamek zapadkowy i uciekło w nieznanym kierunku.

– Szympansica w niedzielę po południu kręciła się w okolicach Przewodowa, ale potem mogła zawędrować pod Poturzyn. Otrzymaliśmy sygnał, że jeden z rolników w tej miejscowości widział na drzewie w swoim sadzie jakieś dziwne zwierzę – mówi w rozmowie z Tygodnikiem Zamojskim pan Piotr, właściciel zwierzęcia.

Szympans może być niebezpieczny. Zwierzę zostało wychowane wśród ludzi z cyrku, dlatego nie wykazuje lęku. W sytuacji kiedy poczuje się zagrożone, może jednak zachowywać się agresywnie i stwarzać zagrożenie dla człowieka.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Nie no najpierw 6 metrowy wąż teraz szympans dlaczego nikt nie pilnuje tych zwierząt niedosc że mogą zrobić komuś krzywdę to jeszcze coś może się stać im ?