Ważny temat? Prześlij newsa!

Trwają konsultacje polityki młodzieżowej Lublina w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023

Spotted Lublin

„Dokument pt. 'Miasto Młodych. Polityka młodzieżowa Lublina’ stanowi zwieńczenie uroczystości związanych z Lublinem jako Europejską Stolicą Młodzieży 2023. Jego koncepcja narodziła się z myślą o młodzieży i jest rezultatem współpracy z instytucjami oraz organizacjami pozarządowymi. Dokument ten wyznacza kluczowe wartości i kierunki rozwoju miasta na nadchodzące lata. Konsultacje z mieszkańcami zakończą się 24 listopada  W […]

Młodzież podczas Juwenalii

Młodzież w Lublinie | fot. Spotted Lublin

„Dokument pt. 'Miasto Młodych. Polityka młodzieżowa Lublina’ stanowi zwieńczenie uroczystości związanych z Lublinem jako Europejską Stolicą Młodzieży 2023. Jego koncepcja narodziła się z myślą o młodzieży i jest rezultatem współpracy z instytucjami oraz organizacjami pozarządowymi. Dokument ten wyznacza kluczowe wartości i kierunki rozwoju miasta na nadchodzące lata.

Konsultacje z mieszkańcami zakończą się 24 listopada

 W trakcie trwających konsultacji społecznych, poza tradycyjnymi otwartymi spotkaniami, na mieszkanki i mieszańców czekać będą mobilne punkty konsultacyjne. Termin nadsyłania opinii upływa 24 listopada.

– Rozpoczęliśmy prace nad przygotowaniem dokumentu polityki młodzieżowej nie tylko z uwagi na zaszczytny tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży, ale także by wzmacniać wizerunek i działania Lublina jako miasta młodych. Wspólnie staramy się, żeby Lublin stawał się coraz lepszym miejscem do życia i rozwoju kolejnych pokoleń. Zachęcamy w szczególności osoby pracujące z i na rzecz młodzieży, organizacje pozarządowe oraz instytucje do aktywnego udziału w konsultacjach i podzielenia się opiniami, sugestiami odnośnie proponowanego przez nas dokumentu – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, Pełnomocniczka Prezydenta ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży.

deptak krakowskie przedmieście lublin ludzie
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Od początku roku 2023 trwają pracę projektem Europejskiej Stolicy Młodzieży

W toku prac uwzględniono szereg istotnych tematów z perspektywy osób młodych, które mieszkały lub przebywały w Lublinie. Są to min.:

To tylko kilka spośród wielu obszarów istotnych dla młodzieży. Ostateczny dokument polityki młodzieżowej Lublina stanowi rezultat skrupulatnego analizowania i uwzględniania głosu młodego pokolenia, kształtując tym samym priorytety miasta na kolejną dekadę.

Plakat Polityka Młodzieżowa Lublina
Konsultacje Młodzieżowe 2023 | Lublin przyjazny młodym

Zaangażowana młodzież i eksperci z sektora NGO

W okresie od marca do listopada, przy współpracy z Fundacją Pole Dialogu, Fundacją Stocznia oraz Lubelską Grupą Badawczą, trwały prace nad kształtowaniem polityki młodzieżowej Lublina. Proces ten opierał się na szerokiej partycypacji młodzieży oraz osób zaangażowanych w pracę na rzecz młodzieży. Dokonano interdyscyplinarnej diagnozy społecznej, która pozwoliła zidentyfikować potrzeby młodzieży i sformułować rekomendacje. To z kolei umożliwiło określenie priorytetów dla Lublina jako Miasta Młodych do roku 2030.

Zapraszamy na konsultacje, aby miasto Lublin było bardziej przyjazne młodemu pokoleniu

W ramach rozpoczynających się konsultacji społecznych zaplanowano trzy otwarte spotkania konsultacyjne, które odbędą się w następujących terminach:
    • 20 listopada (poniedziałek) od godziny 13.00 do 15.00 w Przestrzeni Młodych: Kosmos przy Al. Racławickich 33/U-8: spotkanie dla osób pracujących z/na rzecz młodzieży i organizacji pozarządowych;
    • 21 listopada (wtorek) od godziny 15.00 do 17.00 w Przestrzeni Młodych: Kosmos przy Al. Racławickich 33/U-8: spotkanie dla Młodzieżowej Rady Miasta, Rady Studentów Lublina i młodzieży;
    • 22 listopada (środa) od godziny 17.00 do 19.00 w Przestrzeni Młodych: Kosmos przy Al. Racławickich 33/U-8: spotkanie dla zainteresowanych mieszkanek i mieszkańców Lublina.

Widok na deptak z Wieży Trynitarskiej
Widok na deptak z Wieży Trynitarskiej | fot. Dominik Wąsik

Dodatkowo mobilny punkt konsultacyjny pojawi się w przestrzeni miasta w dniach:
    • 20 listopada (poniedziałek) od godziny 17.30 do 18.30 na parterze Centrum Handlowego VIVO!;
    • 21 listopada (wtorek) od godziny 12.00 do 13.00 na terenie Miasteczka Akademickiego UMCS.

Twój głos ma znaczenie – rusz się i działaj

Miasto czeka na opinie na piśmie od 9 do 24 listopada. Kierować je można na adres e-mail: [email protected], pisemnie na adres: Biuro Partycypacji Społecznej Urząd Miasta Lublin, ul. Gilasa 3/107 20-109 Lublin lub za pośrednictwem formularza uwag dostępnego na stronie lublin.eu.

Najnowsze posty

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Najnowsze teksty

Najnowsze opinie:

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check