Trwa remont SOR-u przy al. Kraśnickich. Będzie nowy sprzęt i więcej miejsca

Szpitalny Oddział Ratunkowy przy al. Kraśnickich w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Trwa remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy al. Kraśnickich w Lublinie.

Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR) przy al. Kraśnickiej na kilka miesięcy zmienił swoją siedzibę. A to za sprawą remontu, który rozpoczął się we wrześniu ubiegłego roku.

Od 10 stycznia SOR działa w budynku dawnej siedziby przyjęć – w szpitalnym bloku A. Swoją lokalizację zmieniła także izba przyjęć. Mieści się teraz w budynku pediatrii, czyli w bloku G.

Lekarze zapewniają, że po modernizacji zdrowie pacjentów będzie pod jeszcze lepszą kontrolą. A to dlatego, że do oddziału trafi nowoczesny sprzęt medyczny. Będzie też dużo więcej miejsca. Powierzchnia oddziału zostanie zwiększona dwukrotnie i zajmie dwa poziomy.

Tu też powstanie pierwsze w naszym regionie pomieszczenie Pro Morte, gdzie przechowywane będą zwłoki do czasu przewiezienia do prosektorium. Od czasu ustania czynności życiowych, nim ciało trafi do kostnicy, będzie w nim przechowywane przez dwie godziny.

To nie jedyny remont szpitalnego oddziału ratunkowego w Lublinie. Pracę prowadzone są też w szpitalu przy ul. Grenadierów. Pacjenci, którzy potrzebują nagłej pomocy są kierowani do SOR-u w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 przy ul. Jaczewskiego 8 w Lublinie.

 WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.