Trwa policyjna akcja SMOG. Funkcjonariusze sprawdzają emisję spalin

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Dziś policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „SMOG”. Akcja ma na celu wytypowanie i wyeliminowanie z ruchu pojazdów, które najbardziej zanieczyszczają powietrze.

Czwartkowa akcja rozpoczęła się o godzinie 6:00 rano i potrwa do godz. 22:00. Bierze w niej udział około 5 tys. policjantów „drogówki” z całej Polski. Działania ukierunkowane są na przeprowadzenie jak największej liczby badań emisji spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska.

Funkcjonariusze zwrócą uwagę na poruszające się pojazdy, których nadmierne zadymienie i hałas wskazuje na uszkodzenie układu wydechowego lub nieprawidłowe działanie silnika” – informuje Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

W tym celu policjanci korzystają z urządzeń kontrolno-pomiarowych tj. analizatorów spalin i dymomierzy. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska policjant ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny i zabronić dalszej jazdy niesprawnym pojazdem.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Znowu szukanie kaski? czemu nie sprawdzają domów lub nielegalnie zamieszkanych na stałe ogródków działkowych? Lepiej się doczepić kierowców – dziwnym trafem auta jeżdżą cały rok, a smog jest głównie zimą. Takimi akcjami tylko wkurzają kierowców popychają w kierunku Yanosika.