Trwa budowa parku handlowego na Węglinie. Będzie większy, niż pierwotnie planowano

Budowa Węglin Retail Park
Budowa Węglin Retail Park przy ul. Jana Pawła II | fot. Dominik Wąsik

Przy ulicy Jana Pawła II w Lublinie trwa budowa parku handlowego Węglin Retail Park. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Strabag. Mieszkańcy Lublina będą mogli zrobić zakupy w nowym parku handlowym jesienią 2022 r.

Węglin Park

Park handlowy Węglin Retail Park powstaje na terenie parku handlowego Węglin przy ul. Jana Pawła II w Lublinie. Na początku stycznia firma Węglin Retail Park, będąca spółką zależną lubelskiego Interbudu, zawarła umowę na roboty budowlane z firmą Strabag. Kontrakt ustalono na kwotę 33 mln zł netto, a termin zakończenia prac na początek czwartego kwartału 2022 r.

Przed rozpoczęciem inwestycji spółka Węglin Retail Park sprzedała grunt, na którym powstaje park handlowy spółce zajmującej się obsługą nieruchomości i złożyła wniosek do Urzędu Miasta Lublin o zmianę decyzji środowiskowej. W połowie maja urzędnicy wydali decyzję, która zezwala na zwiększenie powierzchni obiektu.

„Wprowadzone zmiany zwiększają wysokość budynku w części dwukondygnacyjnej z 7,55m na 10,62m, liczbę lokali z 7 na 10 oraz powierzchnię użytkową do 10,6 tys. mkw. Na terenie inwestycji przewidziany jest jeszcze drugi budynek, którego powierzchnia użytkowa wyniesie 414 mkw.” – mówi Joanna Stryczewska z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Na dachu parku handlowego ma powstać instalacja fotowoltaiczna z 743 panelami słonecznymi. Na terenie inwestycji przewidziano również 251 miejsc parkingowych, z 6 stanowiskami do ładowania samochodów z napędem elektrycznym.

Obok parku handlowego stanie drugi budynek, w którym będzie funkcjonować restauracja typu fast-food z grillem amerykańskim. Restauracja ma być czynna przez 7 dni w tygodniu w godz. 8-22. Jednym z najemców będzie duży supermarket spożywczy Aldi.

Budowa Węglin Retail Park przy ul. Jana Pawła II
Budowa Węglin Retail Park przy ul. Jana Pawła II | fot. Dominik Wąsik
Budowa Węglin Retail Park przy ul. Jana Pawła II
Budowa Węglin Retail Park przy ul. Jana Pawła II | fot. Dominik Wąsik

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. CO TO ZNACZY PARK HANDLOWY?
    Proszę o wyjaśnienie definicji, która w swoim już założeniu jest wewnętrznie sprzeczna.
    Czy chodzi o miejsce do wypoczynku i robienia zakupów, czy o wypoczynek w trakcie zakupów?

  2. Czekajcie aż @Pytanie do Redakcji usłyszy o parku maszynowm.

  3. To Pytanie do Redakcji(nickname)
    Haha, to i znaczy, że jest to park handlowy xD nie jesteś w szkole, aby ktoś Ci wyjaśniał 🙂