Trwa budowa ostatniego odcinka drogi S19 w kierunku Rzeszowa. Kiedy otwarcie?

S19 węzeł Wilkołaz

Trwa budowa drogi ekspresowej S19 na odcinku Niedrzwica Duża – Kraśnik. To ostatni fragment trasy między Lublinem a Lasami Janowskimi. Zaawansowanie prac wynosi 84 proc. – poinformowała GDDKiA.

S19 Niedrzwica Duża – Kraśnik

Odcinek drogi ekspresowej S19 między Niedrzwicą Dużą a Kraśnikiem jest ostatnim na terenie naszego województwa, który nie został jeszcze oddany do użytku. Na tym odcinku w dalszym ciągu prowadzone są prace budowlane. Z przekazanych informacji przez GDDKiA wynika, że zaawansowanie robót wynosi ok. 84 procent.

„W większości zamontowane są bariery bezpieczeństwa, ogrodzenie trasy głównej, a także ekrany akustyczne. Na obu jezdniach niemal w całości ułożona jest warstwa ścieralna nawierzchni, trwają prace wykończeniowe na wiaduktach. W tej chwili większość prac wykonawca skupia na budowie dróg dojazdowych i Miejsc Obsługi Podróżnych” – mówi Mirosław Czech, dyrektor lubelskiego oddziału GDDKiA.

Po świętach wielkanocnych drogowcy planują zmianę w organizacji ruchu na przecięciu obecnej drogi krajowej nr 19 z powstająca ekspresówką w Wilkołazie. Kierowcy pojadą nowym wiaduktem nad jezdniami S19. Według informacji podanych przez drogowców, odcinek Niedrzwica Duża – Kraśnik ma zostać udostępniony w maju 2022r.

Przecięcie DK19 z S19 w Wilkołazie
Przecięcie DK19 z S19 w Wilkołazie | fot. GDDKiA

Wcześniej, bo w kwietniu, GDDKiA planuje oddanie do użytku ostatniego odcinka S19 między Lublinem a Rzeszowem na terenie województwa podkarpackiego. Chodzi o odcinek od węzła Zdziary do węzła Rudnik nad Sanem.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.