Trwa budowa nowego sklepu w Lublinie. Będzie to kolejna placówka tej sieci w naszym mieście

Budowa ALDI przy ul. Gospodarczej w Lublinie
Budowa ALDI przy ul. Gospodarczej w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Przy ul. Gospodarczej trwa budowa piątego sklepu sieci ALDI w Lublinie. Budowa pawilonu postępuje w szybkim tempie. Jednocześnie z budową sklepu, powstaje parking, który pozwoli na zaparkowanie 80 pojazdów.

ALDI przy ul. Gospodarczej

Budowa sklepu ALDI przy ul. Gospodarczej ruszyła w grudniu 2022 r. Na placu budowy widać postęp prac, budowa pawilonu postępuje w szybkim tempie. Prace są realizowane również wokół sklepu, gdzie do dyspozycji kierowców będzie parking na ok. 80 miejsc, z uwzględnieniem dedykowanych miejsca dla rodzin z dziećmi, a także osób niepełnosprawnych.

Sklep będzie przygotowany zgodnie z nowym konceptem wizualnym marki, którego motywem przewodnim jest świeżość, widoczna zarówno w sposobie aranżacji przestrzeni, jak i asortymentu oraz jego ekspozycji – mówi Joanna Wójcik z biura prasowego ALDI Polska.

Klienci sklepu znajdą w środku wiele udogodnień, takich jak m.in. krajalnicę do chleba, małe wózki zakupowe dla najmłodszych, pokój dla opiekuna z dzieckiem oraz toaletę. Sklep będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością, jak również dla rodzin z dziećmi.

Zatrudnienia w sklepie znalazło kilkanaście osób.

Z tablicy umieszczonej przy wjeździe na plac budowy możemy dowiedzieć się, iż prace budowlane mają zakończyć się w czerwcu, co wcale nie oznacza, że od razu sklep będzie otwarty. Sieć ALDI w przesłanym komunikacie poinformowała nas, że otwarcie nowego sklepu jest planowane na jesień 2023 r.

Obecnie ALDI w Lublinie posiada cztery sklepy:

  • Ireny Sendlerowej 2,
  • Spółdzielczości Pracy 68,
  • Nałkowskich 211,
  • Jana Pawła II 51.

W budowie jest kolejny sklep przy ul. Głuskiej.

Postęp prac na budowie ALDI przy ul. Gospodarczej
Postęp prac na budowie ALDI przy ul. Gospodarczej | fot. Dominik Wąsik

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Czy oni serio myślą, że jak przez kilka lat olewali Lublin, to teraz stawiając na raz 10 sklepów coś to pomoże? Bylem kilka razy w tym sklepie i nie zachwyca…

  2. Ten przy Jana Pawła świeci pustkami. W weekend na kasjerkę czekaliśmy 5 minut żeby nas obsłużyła, a pozostałe kasy były zamknięte. Samoobsługowych brak. Dopóki nie zrobią przejścia z osiedla Gęsia/Koralowa i nie rozbujają galerii, to nie opłaca się popylać taki kawał drogi naokoło, gdy mam po swojej stronie Stokrotkę i Biedronkę. Asortyment okej jeśli chodzi o pieczywo i warzywa, bo były naprawdę ładne, no ale ciągle wygodniej pójść do Biedronki czy nawet Selgrosa. Bardzo uboga sekcja wege – mało rzeczy.

  3. Niech budują molochy dalej w Polsce i obcy kapitał wprowadzają zero przemysłu … Lublin między śmiechem żartem a powagą !!!!