Trudne warunki na drogach lokalnych. Śnieg i lód na jezdniach i chodnikach

IMG 20181224 213111 resized 20181224 095553860
Trudne warunki na drogach lokalnych | fot. czytelnik Paweł

Kierowcy informują o trudnych warunkach panujących przeważnie na drogach lokalnych, które nie są odśnieżone. Na jezdniach znajduje się warstwa lodu pod drobnym śniegiem – zachowajcie ostrożność.

Przypomnijmy, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla całego województwa lubelskiego o oblodzeniu. – „Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -5°C do -2°C, temperatura minimalna gruntu od -7°C do -4°C” – prognozuje Michał Folwarski z IMGW.

W całym regionie intensywnie pracują służby drogowe, które wraz z policją apelują o dostosowanie prędkości do panujących warunków.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.