Trolejbus potrącił pieszą na pasach. Kobieta trafiła do szpitala

DSC05744
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

We wtorek przed godz. 9 na skrzyżowaniu al. Kraśnickiej z ul. Zana w Lublinie trolejbus potrącił na przejściu pieszą. Kobieta trafił do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca trolejbusem linii numer 158 należącym do MPK Lublin, skręcała z ul. Zana w al. Kraśnicką. Kierująca włączając się do ruchu na zielonej strzałce potrąciła kobietę, która przechodziła przez pasy na zielonym świetle.

Kobieta została przetransportowana do szpitala na al. Kraśnickiej. – Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Doznała ogólnych potłuczeń – informuje Kamil Karbowniczek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Kobieta kierująca trolejbusem była trzeźwa. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Widziałam identyczną sytuację. Pieszy na szczęście był w dobrej kondycji bo szybko uciekał przed skręcającym autobusem i ledwie się otarł o pojazd. Strach pomyśleć, co by było gdyby to była osoba mniej sprawna.

  2. Kolejna kobieta kierująca autobusem jest sprawcą wypadku już chyba 4 w tym roku

  3. coraz częściej zauważam niebywałe chamstwo wśród kierowców komunikacji miejskiej. Może tu leży przyczyna? Rozumiem, że autobusy mają pierwszeństwo ale czasami wydaje się jakby kierowca autobusu/trolejbusy uważał że jest to bezwzględne pierwszeństwo w każdym przypadku 🙁