Tragiczna walentynkowa noc. Pacjent skoczył z dachu szpitala. Nie udało się go uratować

ambulans karetka pogotowia ratunkowego
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Na terenie jednego z lubelskich szpitali doszło do strasznego w skutkach zdarzenia. 73-letni pacjent odebrał sobie życie skacząc z dachu budynku szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Pacjent skoczył z dachu szpitala w Lublinie

Dramatyczne sceny rozegrały się w poniedziałek 14 lutego późnym wieczorem przy ul. Jaczewskiego w Lublinie. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że pacjent Instytutu Medycyny Wsi, wykorzystując chwilową nieuwagę personelu szpitala, przedostał się do dyżurki pielęgniarek, w której się zamknął.

Następnie dostał się na dach szpitala, z którego skoczył. 73-letni pacjent szpitala poniósł śmierć na miejscu. Ciało 73-latka zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora.

Śledczy ustalają dokładny przebieg całego zdarzenia. Do tego celu zostały zabezpieczone m.in. nagrania z kamer monitoringu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że mogło dojść do zaniedbania ze strony personelu. Według naszego informatora, w chwili zdarzenia na oddziale miała być dostępna tylko jedna pielęgniarka.

Do sprawy odniosła się także dyrekcja Instytut Medycyny Wsi.

„Ze względu na trwające czynności prokuratury w ramach postępowania przygotowawczego Instytut Medycyny Wsi nie udziela żadnych informacji. Kierując się również dobrem rodziny pacjenta, odpowiedzi na temat okoliczności zdarzenia nie będą rozpowszechniane” – mówi dr n. o zdr. Magdalena Czarkowska, zastępca dyrektora ds. medycznych Instytut Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki w Lublinie.

Gdzie szukać pomocy, gdy masz myśli samobójcze lub boryka się z nimi twój bliski?

Zadzwoń do Centrum Wsparcia pod nr tel. 800 70 2222 – bezpłatny telefon dla osób w kryzysie czynny 24h/dobę 7 dni w tygodniu (także w święta)

Kiedy dzwonić na numer 800 70 2222?

  • czujesz się stale przygnębiony,
  • nie dajesz sobie rady z codziennością,
  • przeżywasz kryzys emocjonalny,
  • znajdujesz się w sytuacji „bez wyjścia”,
  • nie radzisz sobie ze stresem,
  • nie chce Ci się żyć,
  • jesteś ofiarą przemocy,
  • zamartwiasz się o swój stan zdrowia,
  • myślisz, że „jest coś z Tobą nie tak”,
  • nie możesz pogodzić się ze stratą bliskiej osoby.

Poza wykonaniem połączenia na numer 800 70 2222 można poprzez stronę internetową www.liniawsparcia.pl nawiązać czat lub wysłać e-mail do specjalisty.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.