Tragiczna śmierć w łazience. 33-letnia kobieta zmarła z powodu zatrucia tlenkiem węgla

Policyjny radiowóz na sygnałach
Policyjny radiowóz na sygnałach | fot. Dominik Wąsik

Kobieta zmarła w środowy wieczór wskutek zatrucia tlenkiem węgla, prawdopodobnie ulatniającego się z instalacji gazowego podgrzewacza wody – wynika z informacji straży pożarnej. Ofiarą jest 33-letnia mieszkanka Lublina.

Kobieta zatruła się tlenkiem węgla

Do zdarzenia doszło w środę (6.12) około godz. 20 przy ul. Sienkiewicza w Lublinie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o ujawnieniu w łazience nieprzytomnej kobiety. Podejrzewano, że może chodzić o ulatniający się czad. Gdy strażacy przybyli na miejsce, przy użyciu mierników wielogazowych zmierzyli stężenie tlenku węgla w pomieszczeniu.

„Urządzenia pomiarowe wykazały, że w pomieszczeniu, w którym przebywała kobieta, był obecny tlenek węgla. Przypuszczalną przyczyną pojawienia się czadu mógł być niesprawny gazowy podgrzewacz wody w łazience” – powiedział st. kpt. Andrzej Szacoń, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Pomimo udzielenia natychmiastowej pomocy medycznej przez strażaków oraz ratowników medycznych nie udało się przywrócić funkcji życiowych 33-letniej kobiety. Przeprowadzona sekcja zwłok wykaże, co było bezpośrednią przyczyną śmierci 33-letniej kobiety, lecz wiele wskazuje na to, że nie doszłoby do tragedii, gdyby nie ulatniający się czad.

Strażacy przewietrzyli dom.

Kolejna ofiara w tym sezonie grzewczym

Od początku sezonu grzewczego na terenie Lublina i powiatu lubelskiego strażacy odnotowali 32 zdarzenia, w których podejrzewano emisję tlenku węgla.

„W 11 przypadkach potwierdzono w atmosferze obecność tlenku węgla. W zdarzeniach tych ranne zostały trzy osoby, a jedna zmarła” – informuje st. kpt. Andrzej Szacoń.

Strażacy przypominają o potrzebie stosowania czujek dymu i tlenku węgla w mieszkaniach oraz domach.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.