Tragedia w Szczyrku. Wybuch gazu w domu. Zaleziono ciała ośmiu osób, w tym czwórki dzieci

79530362 2579175348845378 8564289887736430592 o
Wybuch gazu w domu w Szczyrku | fot. Śląski Urząd Wojewódzki

Prokuratura wyjaśnia przyczynę i okoliczności wybuchu domu, do którego doszło w środę 4 grudnia w Szczyrku. W wyniku wybuchu gazu zginęło osiem osób, w tym czworo dzieci.

Do tragicznego zdarzenia doszło w środę około godz. 18.26 w budynku mieszkalnym przy ul. Leszczynowej w Szczyrku. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, że w domu doszło do eksplozji, w wyniku której całkowitemu zniszczeniu uległ trzykondygnacyjny budynek.

Akcja ratowniczo-poszukiwawcza zakończyła się w czwartek około godz. 14. Na miejscu pracowało ok. 100 strażaków oraz 50 policjantów, którzy ręcznie odgruzowywali pogorzelisko. Wśród ośmiu ofiar są cztery osoby dorosłe i czworo dzieci, których ciała znajdowały się w gruzach budynku.

Według wstępnych ustaleń policjantów w budynku miało mieszkać 9 osób; pięć osób dorosłych i czworo dzieci. Jednej z osób zamieszkujących posesję, która w chwili wybuchu przebywała poza budynkiem, udzielana jest niezbędna pomoc psychologiczna i wsparcie.

Trwa ustalanie przyczyny tej tragedii. Polska Spółka Gazownictwa zapowiedziała powołanie specjalnej komisji, która zajmie się badaniem przyczyn uszkodzenia gazociągu.

Województwo śląskie w żałobie

W związku z katastrofą budowlaną, do jakiej doszło 4 grudnia w Szczyrku, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek apeluje, aby na znak żałoby w dniu 6 grudnia 2019 roku nie organizować hucznych imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa śląskiego oraz godnie uczcić pamięć tragicznie zmarłych” – czytamy na stronie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

37 595310
Wybuch gazu w domu w Szczyrku | fot. KMP w Bielsku-Białej

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.