Tradycji stanie się zadość! Mieszkańcy ponownie zatańczą poloneza w centrum Lublina. Oto szczegóły

Polonez dla Lublina
Polonez dla Lublina | fot. Miasto Lublin

To już tradycja, że 3 maja mieszkańcy tańczą w centrum miasta „Poloneza dla Lublina”. Początek w czwartek około godz. 13:00. W planach jest także piknik patriotyczny na Placu Litewskim.

Mieszkańcy zatańczą Poloneza dla Lublina

Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja rozpocznie o godz. 9:00 uroczysta sesja Rady Miasta Lublin w Trybunale Koronnym. Godzinę później przedstawiciele miasta Lublin, województwa lubelskiego, służb mundurowych oraz innych instytucji wezmą udział w okolicznościowej mszy w intencji ojczyzny w Archikatedrze Lubelskiej.

Główna część obchodów rozpocznie się o godz. 11:30 na Plac Litewskim, gdzie zaplanowano uroczysty apel z udziałem wojskowej kompanii honorowej oraz złożenie wieńców i wiązanek przed pomnikiem Konstytucji 3 Maja. Po części oficjalnej uroczystości, tancerki i tancerze Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej tradycyjnie zaproszą mieszkańców Lublina do wspólnego „Poloneza dla Lublina”.

Uroczysty korowód z udziałem prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka rozpocznie się ok. godz. 13:00 przed Ratuszem i przejdzie deptakiem na Plac Litewski, gdzie odbędzie się piknik patriotyczny.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli m.in. odwiedzić stoiska informacyjno-edukacyjne Wojska Polskiego i innych służb mundurowych oraz wziąć udział w koncercie „Polskie Tańce Narodowe i Regionalne” w wykonaniu lubelskich zespołów folklorystycznych. Dla miłośników historii zaplanowano spacer „Lubelskim Szlakiem Konstytucji 3 Maja”, który rozpocznie się o godz. 15:00 przy pomniku Konstytucji 3 Maja.

Podświetlą miejskie obiekty

Podobnie jak w ubiegłych latach, z okazji zbliżających się obchodów, lubelski ratusz przyozdobią biało-czerwone flagi, a wieczorem stadion Arena Lublin rozbłyśnie na biało-czerwono. Okolicznościowa iluminacja pojawi się także na kładce w Parku Ludowym oraz na Placu Litewskim – podświetlone zostaną donice kasztanowców, fontanny oraz topola – tzw. Baobab.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.