Tour de Pologne Women: wyścig, który może otworzyć drzwi na zachód

Tour de pologne kobiet. Materiał organizatora. Oficjalny plakat
Tour de Pologne kobiet | fot. Materiał organizatora

Druga edycja prestiżowego wyścigu Tour de Pologne Women odbędzie się w dniach 28-30 czerwca na malowniczych szosach województwa lubelskiego.

Kobiece kolarstwo na najwyższym poziomie

Małgorzata Jasińska, selekcjonerka kobiecej reprezentacji Polski, podkreśla znaczenie organizacji wyścigów dla kobiet. Polskie kolarki zasługują na uwagę i mają tyle samo profesjonalizmu co mężczyźni.

Trzy etapy, Wiele emocji

Wyścig rozpocznie się w Lublinie 4,5-kilometrową jazdą na czas. Kolejny etap to pagórkowaty odcinek z Krasnegostawu do Kraśnika, a finałowy etap prowadzi z Nałęczowa do Kazimierza Dolnego, gdzie zawodniczki będą rywalizować na pięciu 15-kilometrowych rundach.

  • Etap 1: Jazda na czas w Lublinie (4,5 km)
  • Etap 2: Krasnystaw – Kraśnik (pagórkowaty etap)
  • Etap 3: Nałęczów – Kazimierz Dolny (15-kilometrowe rundy)

Reprezentacja Polski

W skład reprezentacji Polski wchodzą zarówno młode talenty, jak i doświadczone kolarki:

  • Anna Długaś
  • Julia Wudniak
  • Agata Kowalska
  • Kaja Rysz
  • Aurela Nerlo
  • Karolina Perekitko

Małgorzata Jasińska, selekcjonerka kobiecej reprezentacji Polski, liczy na to, że młodsze zawodniczki będą mogły czerpać z doświadczenia starszych koleżanek.

Znaczenie wyścigu

Tour de Pologne Women jest nie tylko okazją do rywalizacji na najwyższym poziomie, ale także trampoliną do zawodowego kolarstwa. „Taki wyścig może otworzyć drzwi na Zachód” – mówi Małgorzata Jasińska, dodając, że polskie kolarki są coraz bardziej zauważane na międzynarodowej scenie.

Małgorzata Jasińska podkreśla, że wyścig jest ogromnym prestiżem dla polskiego kolarstwa kobiecego.

„Nasze zawodniczki zasługują na uwagę również polskiego środowiska kolarskiego i myślę, że nie tylko opłaca się, ale też warto organizować wyścigi dla kobiet. One wkładają w treningi tyle samo siły, co panowie i są tak samo profesjonalne” – mówi Jasińska.

Potencjał Polskich kolarek

Polskie zawodniczki, takie jak Katarzyna Niewiadoma, Daria Pikulik, Marta Lach czy Dominika Włodarczyk, już teraz walczą o najwyższe pozycje w wyścigach rangi World Tour. Tour de Pologne Women to doskonała okazja, by kolejne młode talenty mogły się zaprezentować i zyskać doświadczenie.

Czesław Lang o trasie

Dyrektor Generalny Lang Team, Czesław Lang, zapowiada wyjątkową ucztę kolarską:

„W województwie lubelskim rozegramy trzy przepiękne etapy. To będzie wielka uczta kolarska.”

Tour de Pologne Women wpisuje się w rozwój polskiego kolarstwa kobiet, które zdobywa coraz większe uznanie na świecie.

Czy planujecie kibicować naszym kolarkom podczas Tour de Pologne Women? Podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzach i udostępnijcie ten artykuł!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.