Tour de Pologne Women: powrót do kobiecego ścigania po ośmiu latach

Tour de pologne kobiet. Materiał organizatora. Oficjalny plakat
Tour de Pologne kobiet | fot. Materiał organizatora

Już 28 czerwca rozpocznie się 2. Tour de Pologne Women. Kolarki z całego świata podczas trzech etapów przejadą blisko 250 kilometrów po polskich trasach, przynosząc ogromne emocje.

Historia i znaczenie wyścigu

Po ośmiu latach przerwy, Tour de Pologne Women powraca na polskie trasy, kontynuując tradycję zapoczątkowaną w 2016 roku przez Czesława Langa i jego zespół. Wówczas to Jolanda Neff zdominowała rywalizację, wygrywając dwa z trzech etapów i zdobywając ogólne zwycięstwo.

„Nie ma dziś bardziej dynamicznie rozwijającej się dyscypliny sportu niż kolarstwo kobiet. Oglądanie pań w akcji to wielkie emocje i dostrzega to cały kolarski świat. (…) Jestem przekonany, że Tour de Pologne Women wszyscy będą oglądali z zapartym tchem” – mówi Czesław Lang.

Trasa i Etapy Wyścigu

Etap 1: Jazda Indywidualna na Czas (Lublin – Lublin)

  • Data: 28 czerwca
  • Dystans: 4,5 km
  • Opis: Krótki, ale wymagający odcinek, który ustawi klasyfikację generalną.

Etap 2: Krasnystaw — Kraśnik

  • Data: 29 czerwca
  • Dystans: 136 km
  • Opis: Trasa prowadzi przez piękny krajobraz Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego z dwiema premiami lotnymi LOTTO w Radecznicy i Batorzu, kończąc się w Kraśniku na stromych podjazdach.

Etap 3: Arche Nałęczów — Kazimierz Dolny

  • Data: 30 czerwca
  • Dystans: 103 km
  • Opis: Zawodniczki rozpoczną etap w malowniczym Nałęczowie, następnie będą walczyć na premii lotnej LOTTO w Skowieszynku, a losy wyścigu rozstrzygną się w Kazimierzu Dolnym, gdzie pięciokrotnie pokonają 15-kilometrową pętlę.

Znaczenie dla naszego regionu

Druga edycja Tour de Pologne Women odbędzie się w województwie lubelskim, co podkreśla Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego:

„Wyścig wiedzie przez piękny krajobraz. Pokazanie naszego regionu podczas Tour de Pologne Women spowoduje większą rozpoznawalność województwa lubelskiego, co przełoży się na większą liczbę turystów”.

Zespoły i uczestniczki

W rywalizacji weźmie udział 19 zespołów, w tym trzy reprezentacje narodowe (Polska, Dania, Ukraina) oraz 16 klubów z całego świata, m.in. z Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Polski. Szczególną uwagę warto zwrócić na World Cycling Center – zespół utworzony przez światową federację kolarską, umożliwiający obiecującym zawodniczkom z niekorzystnych środowisk trenowanie i uczestnictwo w prestiżowych zawodach.

Tour de Pologne Women to nie tylko okazja do rywalizacji na najwyższym poziomie, ale także promocja kobiecego kolarstwa oraz inspiracja dla kobiet do aktywności fizycznej.

„Jedno jest pewne — przed nami wielka kolarska uczta” — podsumowuje Czesław Lang.

A Ty, jak sądzisz, które z zawodniczek mają największe szanse na zwycięstwo? Podziel się swoją opinią w komentarzach lub udostępnij artykuł!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.