To już koniec zimy? Zaczynają się roztopy. Przed nami ciepłe i słoneczne dni

roztopy e1516811877984
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Rośnie temperatura i śnieg szybko zacznie się topić, co zwiastuje niebezpieczne roztopy. Synoptycy zapowiadają opady deszczu.

 

W najbliższych dniach, jak na luty, będzie bardzo ciepło. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed roztopami dla mieszkańców województwa lubelskiego.

 

IMGW w ciągu nocy przewiduje utrzymanie temperatury dodatniej, temperatura minimalna od 1°C na południu do 3°C na północy oraz opady deszczu o wysokości od 3 mm do 8 mm, powodujące szybkie topnienie pokrywy śnieżnej i roztopy.

 

Temperatura minimalna wystąpi początkowo, potem stopniowo będzie rosnąć i rano wyniesie od 3°C na południu do 5°C na północy.

 

Instytut przestrzega również przed silnym wiatrem. Wiatr o średniej prędkości od 20 km/h do 30 km/h, z porywami do 65 km/h, z południowego zachodu.

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.