To jeszcze nie koniec ciepłych dni. Będzie jeszcze szansa na 20 st. C

jesień
Jesień - zdjęcie ilustracyjne

Ostatnie dni z jesienną szarugą zaczęły natrętnie nasuwać na myśl pytanie, czy tak już będzie do marca? Otóż nie! Przełom października i listopada przyniesie znaczne ocieplenie.

W tym roku pogoda zaskakiwała nas na każdym kroku. Było nie tylko ciepło, ale też słonecznie i sucho. Październik przyniósł nam ponad 2 tygodnie niezwykle przyjemnej pogody, i kiedy myśleliśmy, że już tak ciepło w tym roku nie będzie, nagle okazuje się, że będzie.

„W pasie od południowej po środkową część kontynentu europejskiego, w tym także Polskę możliwe są dynamiczne napływy ciepłego powietrza, które może być „pompowane” przez aktywne układy niskiego ciśnienia znad basenu Morza Śródziemnego oraz Europy Zachodniej.” – czytamy w komunikacie Polskich Łowców Burz.

W najbliższych dniach termometry pokazywać będą nieco ponad 10 stopni, ale na dużo większe ocieplenie poczekamy do połowy przyszłego tygodnia. Na termometrach będziemy mogli zobaczyć nawet 20 kresek na plusie.

Nie będzie to jednak jednodniowy wyskok temperatury, lecz długotrwały powrót babiego lata. Dominować będzie słoneczna aura, jednak miejscami może przelotnie popadać oraz powiać.

Źródło: TwojaPogoda.pl, Polscy Łowcy Burz

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.