Tłum pacjentów w laboratorium SPSK4. Szpital: „Część osób przychodzi zbyt wcześnie”

Kolejka w Laboratorium SPSK4
Kolejka w Laboratorium SPSK4 | fot. nadesłane

Kolejka osób, które musiały zrobić wymagane badania, stała w poniedziałek od rana do laboratorium SPSK4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie. Część pacjentów jest tu już drugi raz, bo w piątek laboratorium było nieczynne, o czym dowiedzieli się po dotarciu na miejsce.

Tłum pacjentów w kolejce do laboratorium

„Poniedziałek 10.01.2022 r. godzina 9:15 zapraszam do laboratorium SPSK4 w Lublinie. Tłumy, tłumy, tłumy!!! No cóż, długi weekend był… We wtorek, kiedy byłam u lekarza, dostałam skierowanie na badania, przyjechałam w piątek i pocałowałam klamkę. Na drzwiach napisana informacja, że w piątek 7.01 poradnie i laboratorium nieczynne. Były też inne osoby” – pisze jedna z pacjentek oczekujących w kolejce do punktu pobrań, która przesłała zdjęcia ze środka szpitala.

„Szkoda, że takiej informacji nie było na początku tamtego tygodnia, to wtedy pewnie część osób zrobiłaby badania we wtorek lub środę 5.01, a dzisiaj skumulowały się osoby z dni wolnych. Niektórzy idą jutro do szpitala i muszą mieć wyniki. Część osób ma jutro tomografię i te badania muszą koniecznie dzisiaj wykonać. Moim zdaniem skrajna nieodpowiedzialność, jest tłoczno, duszno, większość starszych, schorowanych osób. Ktoś naprawdę nie pomyślał…” – dodaje.

„Część osób przychodzi zbyt wcześnie”

„Osoby korzystające ze świadczeń udzielanych w budynku Poradni Specjalistycznych SPSK Nr 4 mają do dyspozycji obszerne poczekalnie ulokowane na dwóch piętrach oraz na zewnątrz budynku, w ogrzewanych kontenerach. Przy laboratorium funkcjonuje system biletowy, dzięki któremu oczekujący mogą oszacować czas przyjęcia i wybrać na oczekiwanie dowolne przeznaczone na to miejsce. Mimo komunikatów szpitala część osób przychodzi zbyt wcześnie i wybiera na miejsce oczekiwania poczekalnię ulokowaną najbliżej gabinetów, co sprzyja zatłoczeniu” – tłumaczy dzisiejszy tłum pacjentów rzeczniczka szpitala SPSk4 Alina Pospischil.

Kolejka do punktu pobrań SPSK4
Kolejka do punktu pobrań SPSK4 | fot. nadesłane

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Wszyscy plują w maski a potem wciągają to co organizm wydala…
    To tak jakby gówno przetwarzać na pokarm..