Test Coopera w Lublinie. Sprawdź za darmo, w jakiej jesteś formie

bieganie
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Już po raz kolejny lublinianie będą mogli sprawdzić swoją kondycję fizyczną w ramach Testu Coopera, polegającemu na nieprzerwanym biegu przez 12 minut. Udział w wydarzeniu jest darmowy.

Jak w najłatwiejszy sposób sprawdzić swoją formę? Wystarczy tylko w ciągu 12 minut pokonać jak największy dystans. Po ukończeniu testu należy odczytać wyniku w specjalnych tabelach przygotowanych przez dr. Kennetha Coopera – twórcy próby. Tabele uwzględniają nasz wiek i płeć.

I tak przykładowo mężczyzna w wieku 20-29 lat, który pokona 2400 metrów wypada dobrze. Żeby uzyskać taki wynik trzeba pokonać 6 okrążeń wokół bieżni. Kobieta w wieku 30-39 wynik dobry uzyska już po przekroczeniu 2000 m.

Co zrobić by dobrze przygotować się do Testu Coopera?

Po pierwsze należy dobrze się rozgrzać, przygotowując organizm do wzmożonego wysiłku. Do testu powinno się przystępować maksymalnie skoncentrowanym i zmotywowanym. Na wyznaczony sygnał zacznij bieg. Pamiętaj, by na początku nie narzucić zbyt dużego tempa, ponieważ 12 minut szybkiego biegu to naprawdę duży wysiłek. Warto utrzymywać cały czas takie samo tempo, a dopiero w końcówce przyspieszyć.

Jeśli podczas testu nagle opadniesz z sił – możesz chwilę odpocząć, jednak zrób to maszerując. Staraj się dać z siebie jak najwięcej, tak żeby po teście czuć duże zmęczenie – wówczas wynik testu będzie maksymalnie zbliżony do Twojej rzeczywistej wydolności.

Po upływie 12 minut od rozpoczęcia biegu możesz się zatrzymać, a osoby sędziujące zmierzą pokonany przez Ciebie dystans.

Test Coopera w Lublinie

Próby w Lublinie rozpoczną się już w sobotę 8 czerwca na stadionie lekkoatletycznym przy Al. Józefa Piłsudskiego 22. Próby prowadzone będą w godz. 9.00-17.00.

Zachęcamy do skorzystania z naszej propozycji, która bez wątpienia będzie doskonałą okazją do sprawdzenia kondycji zarówno sportowców jak i osób uprawiających sport amatorsko, czego potwierdzeniem będzie specjalnie przygotowany certyfikat” – zachęcają organizatorzy.

Test Coopera przeznaczony jest dla wszystkich chętnych bez ograniczeń wiekowych, doświadczonych i niedoświadczonych, wysportowanych i chcących poprawić swoją wydolność, dla całych rodzin, dla mieszkańców Lublina, uczniów, studentów, emerytów.

Testy startują co 20 minut, podczas jednej próby na bieżni znajdzie się maksymalnie 30 osób.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.