Test Coopera dla wszystkich na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie. Ile jesteś w stanie przebiec przez 12 minut?

Test Coopera na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie
Test Coopera na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie | fot. AZS Lublin

To będzie prawdziwa próba wytrzymałości i własnych możliwości. AZS Lublin zaprasza mieszkańców Lublina i okolic do udziału w wiosennej edycji „Testu Coopera dla wszystkich”. Udział w teście jest bezpłatny.

Test Coopera to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku. Test polega na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania wytrzymałości przede wszystkim sportowców, ale nie tylko.

Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej (tzw. pułap tlenowy V02max), która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu.

Test Coopera Lublin 2023

Wiosenna edycja Testu Coopera dla wszystkich odbędzie się w dniach 18-20 czerwca 2023 r. na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Piłsudskiego 22. Każdy może przyjść i sprawdź swoją kondycję – bez względu na wiek. Osoby, które wezmą udział w teście, otrzymają butelkę wody oraz pamiątkowy certyfikat. Udział jest bezpłatny.

Terminarz startów:

  • 18 czerwca (niedziela) – pierwszy bieg 15:00, ostatni 20:30;
  • 19 czerwca (poniedziałek) – pierwszy bieg 8:30, ostatni 11:00 i druga tura 13:00-16:00;
  • 20 czerwca (wtorek) – pierwszy bieg 8:30, ostatni 14:30.

Kolejne biegi odbywać się będą co 30 minut, w grupach 20 osobowych. Rundy poniedziałkowe i wtorkowe kierowane są dla uczniów szkół, zaś rundy niedzielne są dla wszystkich zainteresowanych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.