Tesco zamyka kolejne sklepy w Polsce. Dotyczy też to naszego regionu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Tesco zamyka kolejne super i hipermarkety na terenie Polski. Pracę może stracić nawet 2200 osób. Likwidacja sklepów dotyczy także naszego regionu.

Tesco potwierdziło plany likwidacji kolejnych 13 sklepów, które przynoszą straty. – Decyzja o zamknięciu sklepu nigdy nie jest łatwa. Stale analizujemy model pracy i wyniki naszych sklepów, by mieć pewność, iż nasz biznes osiąga określony próg rentowności i spełnia oczekiwania klientów. Likwidacja nierentownych sklepów jest bowiem stałym elementem procesów biznesowych w firmie handlowej – powiedział w trakcie rozmowy z portalem Business Insider Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska.

Szacuje się, że pracę straci nawet 2200 pracowników. – Zaoferujemy pełne wsparcie koleżankom i kolegom, którzy będą zmieniać swoje stanowiska pracy bądź opuszczą firmę. Pragnę podziękować wszystkim osobom, których dotyczyć będą ogłoszone zmiany, za wszystko co zrobili, pracując na co dzień dla naszych klientów – podkreślił Behan.

Firma poinformowała o swoich planach pracowników, związki zawodowe i urzędy pracy. Związkowcy przedstawili swoje żądania, a kolejne decyzje mają zapaść do 12 września. Na liście zamykanych sklepów znalazł się hipermarkt Tesco w Hrubieszowie przy ul. Dworcowej.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. W Hrubieszowie to już chyba wszystko zamkną, słyszę że PKS nawet nie chula, dobrze że chociaż jeden pociąg na Dolny Śląsk kursuje.