Terytorialsi postawieni w stan gotowości. WOT wzywa do natychmiastowego stawiennictwa

Szkolenie terytorialsów z 83. batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza
Szkolenie terytorialsów z 83. batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza | fot. DWOT

Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej ogłosiło w czwartek zmianę statusu dla żołnierzy na poziom „do natychmiastowego stawiennictwa”. Terytorialsi z województw podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego mogą zostać wezwani do jednostek wojskowych w czasie krótszym niż 6 godzin.

WOT wzywa do natychmiastowego stawiennictwa żołnierzy

Status dla pozostałych jednostek uległ zmianie – brygady Obrony Terytorialnej ze wschodu kraju, czyli z województwa podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego mogą zostać wezwane do jednostek wojskowych w czasie krótszym niż 6 godzin. Żołnierze wszystkich pozostałych brygad z kraju mogą zostać wezwani w czasie krótszym niż 12 godzin.

„Wszyscy żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej są zobowiązani do sprawdzenia wyposażenia, powiadomienia pracodawców oraz zapewnienia sobie możliwości stawiennictwa w zmienionym reżimie czasowym” – czytamy w komunikacie Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej.

MON prosi pracodawców żołnierzy WOT o wyrozumiałość, w przypadku gdy zostaną wezwani do służby. Sygnał o natychmiastowym stawiennictwie otrzymali już żołnierze Zespołu Działań Cyberprzestrzennych WOT.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.