Telewizja publiczna bez programów regionalnych. Były minister edukacji zaprasza na protest przed siedzibą TVP3 Lublin

Protest w obronie Telewizji Polskiej przed siedzibą TVP3 Lublin
Protest w obronie Telewizji Polskiej przed siedzibą TVP3 Lublin | fot. TVP3 Lublin

Przemysław Czarnek zaprasza mieszkańców Lublina na organizowany w obronie mediów publicznych protest przed siedzibą TVP3 Lublin. Od ponad tygodnia na antenie TVP3 nie ukazują się programy przygotowywane przez miejscowy oddział regionalny Telewizji Polskiej.

Czarnek zaprasza na protest przed TVP3 Lublin

„Walka o wolne media publiczne trwa. Przyjdź koniecznie” – tak zachęca Przemysław Czarnek do udziału mieszkańców w piątkowym (29.12) proteście przed siedzibą TVP3 Lublin przy ul. Raabego 2. Początek zebrania zaplanowano na godz. 18:00.

Od środy 20 grudnia przed siedzibą oddziału TVP3 Lublin organizowane są spontaniczne spotkania poświęcone przede wszystkim wyrażeniu sprzeciwu wobec wdrażanym zmianom w spółce TVP oraz zawieszeniu nadania audycji regionalnych.

Zobacz także: Protest w obronie Telewizji Polskiej. Przed siedzibą TVP3 Lublin tłumnie pojawili się przeciwnicy zmian

TVP bez programów regionalnych

Wraz z przejęciem Telewizji Polskiej przez nowe władze powołane przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomieja Sienkiewicza, zapadła decyzja o wstrzymaniu emisji programów TVP Info, TVP World oraz wszystkich regionalnych TVP3. Nie ma ani programów informacyjnych, ani audycji przygotowywanych przez regionalne oddziały TVP.

W oddziale TVP3 Lublin trwa jednak przygotowywanie zaplanowanych audycji. Dziennikarze i ekipy techniczne pracują, przygotowują programy zgodnie z planem. Produkcje te można obecnie obejrzeć wyłącznie na facebooku TVP3 Lublin.

Zobacz także: TVP, Polskie Radio i Polska Agencja Prasowa w stanie likwidacji. Decyzja ministra kultury po zablokowaniu 3 mld zł na media publiczne

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.