Tej wiosny zobaczymy nowy pokaz multimedialny na Placu Litewskim

Pokazy fontanna na placu Litewskim
Fontanna na placu Litewskim | fot. Miasto Lublin

Na ten moment ratusz dysponuje dziesięcioma pokazami multimedialnymi, które naprzemiennie są prezentowane w sezonie wakacyjnym na fontannie na Placu Litewskim. Już wiemy, że tej wiosny zobaczymy całkiem nowe widowisko. Właśnie poznaliśmy motyw przewodni.

Fontanna multimedialna

Wieczorne pokazy fontanny multimedialnej na Placu Litewskim przyciągają tłumy mieszkańców Lublina i turystów. Pokazy multimedialne są prezentowane w piątki i soboty w okresie od maja do września. Każdy pokaz składa się z 2 projekcji oddzielonych 10-minutową przerwą.

Na ten moment miasto dysponuje dziesięcioma pokazami woda-światło-dźwięk: Unia Narodów * Sen o Mieście * Anioły Lubelskie * Czarcia Łapa * Wieniawski Impro * Symfonia Nauki * Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego * Inspiruje nas wolność * Historia Placu Litewskiego na wesoło * Wydarzenia kulturalne.

Nowy pokaz inspirowany młodzieżą

Ratusz ogłosił właśnie postępowanie na wyłonienie wykonawcy, który przygotuje nowy pokaz multimedialny. Artystyczne widowisko multimedialne woda-światło-dźwięk o długości 10 minut będzie przygotowane w oparciu o dostarczone przez miasto scenariusz oraz ścieżkę dźwiękową.

Motyw przewodni najnowszej produkcji, poświęcony będzie młodzieży w kontekście Lublina jako Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023, ale jej treść będzie miała wymiar ponadczasowy – mówi Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Wyłoniony wykonawca będzie miał maksymalnie 45 dni kalendarzowych na przygotowanie nowego pokazu. Nowe widowisko zostanie zaprezentowane na Placu Litewskim prawdopodobnie jeszcze tej wiosny.

Premiera uzależniona będzie od terminu realizacji przez wykonawcę. Wstępnie planujemy włączenie nowego pokazu w program jednego z większych wydarzeń międzynarodowych w ramach ESM 2023 – informuje Monika Głazik.

Uruchomienie fontann na Placu Litewskim planowane jest w drugiej połowie kwietnia, zaś pokazy tradycyjnie wrócą na Plac Litewski na przełomie kwietnia i maja. Będzie można je oglądać co weekend, w piątki i soboty do końca września.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.