Te zwierzaki złapał Eko-Patrol Straży Miejskiej

eko patrol straż miejska lublin zwierzęta

Ptasznik, bóbr, borsuk a nawet koza – to tylko niektóre zwierzęta, jakie znaleźli strażnicy miejscy z lubelskiego Eko-patrolu.

 

W 2016 roku Straż Miejska zakupiła nowy pojazd, przeznaczony specjalnie do zadań związanych z odławianiem i transportem zwierząt. Jest to pojazd marki Volkswagen Transporter wyposażony w sprzęt typu chwytaki, siatki weterynaryjne, klatki na zwierzęta, rękawice ochronne.

 

Od lutego 2016 roku Eko-patrol Straży Miejskiej realizuje zadania związane z przebywaniem bezdomnych oraz dzikich zwierząt na terenie miasta Lublin.

 

– Dzikie i bezdomne zwierzęta są odławiane i przewożone do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt (zwierzęta domowe), bądź do Lubelskiego Centrum Małych Zwierząt (zwierzęta dzikie oraz chore i ranne) – mówi Robert Gogola, rzecznik prasowy Straży Miejskiej.

 

W tym roku do lubelskiego schroniska strażnicy miejscy przekazali już 111 psów. 63 koty i psy wróciły z kolei do swoich właścicieli. Eko-Patrol odłowił też 303 zwierzęta dzikie, wśród których były m.in. jeże, koza, lisy, węże, bóbr, borsuk, krogulce, pustułki i kaczki.

 

Dla porównania, w roku 2016 straż miejska odłowiła 246 zwierząt, z czego 59 psów przekazano do schroniska dla bezdomnych zwierząt, a 42 psy i koty oddano właścicielom. Odłowionych zostało również 145 zwierząt dzikich.

 

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.