Targ na ul. Ruskiej. Zielony rynek dopiero w 2018 roku? Miasto szuka pieniędzy

targ na ruskiej nova

Budowa nowego targowiska przy ul. Ruskiej, mimo deklaracji i terminu na wiosnę 2017 r. nie została zrealizowana. Ratusz szuka budżetu na realizację inwestycji.

 

Plany budowy nowego targu warzywnego przy ul. Ruskiej sięgają kwietnia 2016 roku. Wtedy ratusz przedstawił plan zagospodarowania wraz wizualizacjami inwestycji. Według deklaracji budowa zielonego rynku miała zakończyć się wiosną 2017 r. – Inwestycja powinna się zakończyć do późnej wiosny 2017 roku – mówił wówczas Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

 

Na deklaracji się zakończyło. Ratusz nie uwzględnił inwestycji w tegorocznych wydatkach miasta. – W tym roku odstąpiliśmy od realizacji zadania wobec innych potrzeb inwestycyjnych – mówi Joanna Bobowska z lubelskiego ratusza.

 

Czy w budżecie miejskim na rok 2018 znajdą się środki na realizację tego zadania? – Jesteśmy przed debatą nad przyszłorocznym budżetem, która rozstrzygnie, co będzie realizowane w przyszłym roku. Szacunkowy koszt budowy hali wraz z podziemnym parkingiem i sanitariatami został określony na poziomie blisko 5 mln zł – dodaje Bobowska.

 

Jak się dowiedzieliśmy, w tym momencie w związku z wycofaniem się kupców ze wspólnej realizacji targowiska, miasto jest na etapie wypracowania nowej formuły finansowania inwestycji.

 

W pierwszym etapie inwestycji miał powstać zielony rynek z przestrzenią na tzw. handel koszykowy. Tam znalazłoby się 66 stoisk handlowych. Całość byłaby przykryta jednym, wspólnym zadaszeniem.

 

Ratusz zapewnia, że nieuwzględnienie inwestycji w budżecie na rok 2017 nie oznacza jeszcze, że targ nie powstanie. – Mamy już opracowaną dokumentację projektową, która jest już gotowa do realizacji, jest także wydane pozwolenie na budowę obiektu – wyjaśnia Bobowska.

Czytaj także: Zielony Targ przy ul. Ruskiej w Lublinie. Rynek na miarę naszych czasów [WIZUALIZACJE]

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.